Консалтинг

Зміна вектора бізнесу на управління продуктивністю: чому це ефективно

Останнім часом світові компанії-лідери змістили акцент своєї уваги з активного масштабування на підвищення продуктивності та залученості кожного члена команди до всіх процесів. Чому ця стратегія ефективна під час тривалої кризи – далі.

Криза – час для фокусування на продуктивності команди

Спочатку коронавірус, а тепер повномасштабне російське вторгнення в Україну стали часом тривалої кризи, наслідки якої складно передбачити. Але компаніям доводиться працювати у надскладних і непрогнозованих умовах, аби зберегти бізнес та команду. Досвід попередніх років показав, що компанія буде ефективно працювати тоді, коли всі члени команди знають та розділяють її цінності, основні цілі і кожен у межах своїх повноважень докладає максимум зусиль, аби їх досягнути.

Performance Management став новою стратегією діяльності багатьох бізнесів. Основний його принцип – керувати ефективністю команди задля досягнення результатів. А це передбачає мотивацію та залучення команди, чітке відстеження результатів та готовність усіх учасників процесу до змін.

У класичному вираженні Performance Management передбачає декілька етапів упровадження. Насамперед необхідно визначити стратегічну мету бізнесу, встановити цілі та задачі для команд в цілому та кожного фахівця окремо. Наступний етап передбачає моніторинг ефективності та надання своєчасного зворотного зв'язку керівництву. Без навчання та вдосконалення soft та hard навичок окремих фахівців, які безпосередньо впливають на ефективність команди, не обійтися. Воно має бути постійним і послідовним. Оцінка ефективності кожного спеціаліста і його роль у досягненні загальних цілей є визначальною в цьому процесі.

Від довготривалого до короткострокового планування

Світ змінюється настільки швидко, що довготривале планування на рік і більше втрачає свою актуальність, а наявні проблеми і кризові аспекти зводять всі прогнози нанівець. Саме тому найбільш життєздатним стилем керування для бізнесів під час кризи є короткострокове планування максимум на квартал. Це дасть змогу оперативно ухвалювати рішення, вносити зміни у процес для отримання бажаного результату та мінімізації ризиків. Система гнучкого менеджменту стала основою для роботи сучасних керівників усіх рівнів.

Тренди в управлінні ефективністю

Політичні та економічні зміни, кризові явища і розвиток певних навичок відповідно до появи сучасних технологій впливають на поведінку суспільства, зокрема клієнтів та учасників команд з боку бізнесу. Це зумовлює появу нових трендів в управлінні ефективністю, які є базовими.

Гнучкість

Враховуючи частоту та швидкість змін обставин, цілі повинні бути гнучкими, аби залишався простір для маневрів. Сьогодні компаніям важливо знати, у якому напрямі рухається бізнес у глобальному сенсі та які результати повинні бути досягнені. Вибір шляху і способу досягнення цих цілей передбачає багатоваріантність.

Прозорість

Найефективніший спосіб залучити членів команди до виконання загальних цілей компанії – дати їм повноваження на формування рішень та проміжних цілей. Кожен співробітник є транслятором цінностей та цілей компанії. Тому необхідно постійно стежити за тим, щоб вони отримували максимально достовірну інформацію та підтримувати комунікацію у всіх доступних каналах.

Співробітники, яким відомі стратегічні вектори розвитку компанії, відчувають свою причетність до діяльності бізнесу і здатні критично оцінювати свою роль у досягненні загальних цілей. Це значно підвищую і лояльність співробітників, і відповідальність у виконанні поставлених завдань.

Оцінювання ризиків

Система проєкт-менеджменту завжди ефективна, коли йдеться про роботу на результат. Тому важливо завчасно проаналізувати ризики та впровадити комплекс заходів для їх нівелювання на кожному етапі, аби уникнути втрат часу і ресурсів, зокрема людських.

Комплексність дій

Ефективність на шляху до поставлених цілей залежить від багатьох факторів. Насамперед слід враховувати стратегічні вектори компанії та команди, а також навички і професійність окремих її членів. Тут важливе співвідношення індивідуальних цілей співробітника з цілями бізнесу. Оцінка напрямів розвитку співробітника, його здібностей та можливостей на певному етапі дасть змогу визначити ті показники діяльності компанії, на які він може вплинути та досягти найкращих результатів.

Performance Management передбачає не просто використання певних інструментів для досягнення мети. У його основі – цілісна чітка система, вибудувана на всіх рівнях компанії, зрозумілі процеси та можливість для усіх членів команди адаптуватися під актуальні обставини. Компанія повинна працювати як один злагоджений механізм на всіх рівнях.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра