Представники групи компаній «Де Візу» взяли участь у форумі "Податкова реформа. Фокус-система електронного адміністрування ПДВ: наслідки для бізнесу та альтернативи".
До заходу долучилися народні депутати, представники Уряду, бізнесу, а також громадські діячі.
Як відомо, з 1 січня 2015 року в Україні запроваджується система електронного адміністрування ПДВ, яка передбачає грошове забезпечення податку на додану вартість з метою подолання схем ухилення від сплати податку.
Неля Привалова, директор Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування ДФС України, відзначила, що адміністрування ПДВ сприятиме подоланню «податкових ям» та уникненню непрозорих схем ведення бізнесу.
Таку ж позицію висловив й заступник Міністра фінансів України Денис Фудашкін: «Міністерство фінансів відкрите до обговорення деталей законодавства, його вдосконалення, внесення змін та пропонує створити робочу групу з обговорення проблемних питань, але виступає за те, щоб система електронного адміністрування була введена в дію у зазначені законом терміни», − зауважив він.
Протилежну думку з приводу системи електронного адміністрування ПДВ мали народні депутати, експерти, громадськість та представники бізнесу.
Наприклад, народний депутат VII скликання Оксана Продан пообіцяла зробити все можливе для того, щоб новий парламент скасував цю реформу. З тим самим виступив й Олександр Кірш, кандидат у народні депутати VIII скликання.
Заступник голови Комітету податкових питань при Торгово-промисловій палаті України, експерт Реанімаційного пакету реформ Ольга Богданова у своїй промові звернула увагу на те, що залишилося зовсім мало часу до нового року – строку, коли почне діяти система електронного врядування, але й досі нема жодних роз’яснень для бізнесу щодо її застосування на практиці.
На її думку, доцільним було б спочатку протестувати цю систему на деяких підприємствах і побачити, як вона діє.
Учасники форуму, левову частку яких складали представники бізнесу, зійшлися на тому, що наразі введення в дію системи електронного адміністрування є вкрай негативним для ділового середовища. Разом з тим представники бізнесу розділяють думку виконавчої гілки влади щодо необхідності використання електронного адміністрування, але за умови його вдосконалення та обговорення з громадськістю і бізнесом перед внесенням подібних ініціатив на розгляд Верховної Ради України.
У свою чергу, Президент групи компаній «Де Візу» Олександр Бойко наголосив на важливості проведення подібних заходів, де можуть висловити свою позицію як бізнес, так і представники влади, аргументуючи ті чи інші дії Уряду. «Заходи такого формату сприяють налагодженню діалогу та пошуку спільних альтернативних варіантів, які б дозволили сторонам дійти згоди та приймати дійсно ефективні рішення», − підсумував Олександр Бойко.