Право

Особливості оподаткування доходів фізичних осіб, одержаних від ліквідації іноземної юридичної особи

Наказом Міністерства фінансів України від 14 травня 2021 року № 265 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування доходів фізичних осіб, одержаних від ліквідації (припинення) іноземної юридичної особи або іноземного утворення без статусу юридичної особи. Про основні положення консультації – далі.

У документі визначено порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором доходів від ліквідації (припинення) іноземної юридичної особи або іноземного утворення без статусу юридичної особи, отриманих фізичною особою за звітні періоди до 31 грудня 2020 року (включно), до 31 грудня 2021 року (включно) та з 01 січня 2022 року.

Дохід у грошовій та/або іншій майновій формі, отриманий від ліквідації (припинення) таких компаній у періоді з 01 січня до 31 грудня 2020 року (включно) платником податків – фізичною особою, яка належить до категорій осіб, визначених пунктами 1 та 2 п. 14 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ), не включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за 2020 звітний (податковий) рік. Такий дохід відображається у Податковій декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік фізичної особи, однак не є об’єктом оподаткування ПДФО.

Зазначений дохід є об’єктом оподаткування військовим збором, а фізична особа – одержувач такого доходу не звільняється від нарахування на підставі зазначеної Податкової декларації, утримання та сплати (перерахування) збору до бюджету.

Такі доходи, отримані протягом 2021 року, також звільняються від оподаткування ПДФО та є об’єктом оподаткування військовим збором.

Доходи, отримані протягом 2022 року, повинні бути відображені в Податковій декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік фізичної особи як такі, що не є об’єктом оподаткування ПДФО. Також зазначені доходи звільняються від оподаткування військовим збором на підставі пункту 1.7 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра