Передача земельних ділянок безоплатно із земель державної і комунальної власності у власність громадян у розмірах, визначених законом, провадиться один раз щодо кожного виду використання. Це означає, що кожен громадянин має право отримати у приватну власність до шести земельних ділянок різного цільового призначення: для ведення фермерського господарства; для ведення особистого селянського господарства; для ведення садівництва; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка); для індивідуального дачного будівництва; для будівництва індивідуальних гаражів. Як це зробити?
Пропонуємо покрокову інструкцію, як реалізувати таке право.
Крок 1. Обрання вільної земельної ділянки за бажаним місцем розташування та з відповідним цільовим призначенням. У цьому може допомогти Публічна кадастрова карта за посиланням https://map.land.gov.ua.
Крок 2. Звернення до сільської, селищної, міської ради (якщо питання стосуються земель комунальної власності) та надання необхідних документів.
Крок 3. Замовлення розроблення проєкту землеустрою у землевпорядній організації шляхом укладення відповідного договору з чітким визначенням вартості та строків виконання робіт.
Крок 4. Реєстрація земельної ділянки в Державному земельному кадастрі.
Крок 5. Затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Рішення про затвердження проєкту землеустрою є одночасно рішенням про передачу земельної ділянку у власність чи в користування.
Крок 6. Державна реєстрація права власності земельної ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Після реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно особа стає повноправним власником земельної ділянки.