Право

Як платнику податків скористатися правом на списання штрафної санкції та пені

Досить часто під час провадження господарської діяльності трапляються ситуації, коли виникають штрафні санкції та нарахування пені. Коли платникам податків надається право на їх списання та як ним скористатися – далі.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, від 04 грудня 2020 року № 1072 передбачено списання штрафної санкції та пені в разі самостійної сплати платниками податків податкового боргу, який виник станом на 01 листопада 2020 року за основним платежем. Такий борг необхідно сплатити грошовими коштами протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом (з 10 грудня 2020 року по 09 червня 2021 року включно). Крім цього, платник податків забезпечує своєчасну і в повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань.

Щоб скористатися зазначеною нормою, платникам необхідно звернутися до контролюючого органу за місцем обліку податкового боргу із заявою.

Примірний зразок заяви такий.

Звертаємо увагу, що підприємства державної та комунальної власності, які мають податковий борг, що виник станом на 01 листопада 2020 року, також мають можливість скористатися правом на списання штрафної санкції та пені.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра