Право

Звинувачення в порушенні податкового законодавства не може ґрунтуватися лише на інформації, отриманій за результатами здійснення податкового контролю

ТОВ «Б» звернулося до суду з адміністративним позовом до ГУ ДПС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення (далі – ППР), винесеного за результатами проведеної документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Б» з питань взаємовідносин із контрагентом, яким товариству збільшено суму грошового зобов’язання з податку на додану вартість (далі – ПДВ). Судами першої та апеляційної інстанції позов задоволено. ГУ ДПС подало касаційну скаргу. Про перебіг такого судового спору – далі.

Вирішуючи справу, суд узяв до уваги таке:

  • судами встановлено, що між ТОВ «Б» (замовник) та його контрагентом (виконавець) укладено договір про надання послуг, відповідно до умов якого виконавець надає послуги з виготовлення, монтажу, демонтажу, обслуговування рекламного зображення на рекламних конструкціях замовника (власних чи орендованих), послуги з ремонту, виготовлення, демонтажу рекламних конструкцій та рекламних носіїв. Судами констатовано, що надання контрагентом послуг підтверджується актами здачі-прийняття робіт, у яких деталізовано вид наданих послуг, їх кількість і вартість. Позивачем здійснено оплату за отримані послуги, що вбачається зі змісту акта перевірки та не заперечується податковим органом;
  • суди дійшли висновку, що господарські операції між позивачем та його контрагентом документально підтверджені та фактично здійснені з метою використання в оподатковуваних операціях. Податковим органом не надано доказів, які б спростовували реальність таких операцій, визначали б відсутність у позивача відповідних розрахункових та інших первинних документів, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку, невідповідність господарських операцій цілям та завданням статутної діяльності позивача, їх збитковості тощо, які б окремо або в сукупності вказували на те, що вчинення таких операцій не було зумовлено розумними економічними причинами (цілями ділового характеру);
  • позиція податкового органу про порушення позивачем податкового законодавства ґрунтується лише на інформації, отриманій за результатами здійснення податкового контролю взаємовідносин його контрагента з іншими особами, і без будь-яких фактів фіксації порушення робиться висновок про нереальність господарських операцій ТОВ «Б» із контрагентом. Водночас правовідносини контрагента з третіми особами в ланцюгах постачання, з якими позивач не вступав у господарські відносини, самі собою, за обставин відсутності інших об’єктивних та підтверджених даних про порушення позивачем податкового законодавства, не можуть свідчити про нереальність господарських операцій платника податку.

Постанова Верховного Суду України від 10.04.2020 року у справі № 813/3807/17: за відсутності в матеріалах справи будь-яких доказів, які б свідчили, що господарські операції позивача із вказаним контрагентом були спрямовані на отримання необґрунтованої податкової вигоди, обізнаності платника щодо протиправного характеру діяльності підприємства в ланцюгах постачання, прямої чи опосередкованої причетності до такої протиправної діяльності, наявності недоліків у первинних документах тощо суди попередніх інстанцій дійшли правильного висновку про незаконність оскаржуваного ППР, підставою для прийняття якого стали лише припущення контролюючого органу та недоведені обставини. Касаційну скаргу органу ГУ ДПС залишити без задоволення.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра