Кабінет Міністрів України постановою від 17.10.2012 р. № 947 вніс зміни до Порядку подання органам державної податкової служби інформації про платників податків, об'єкти оподаткування та об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, для забезпечення ведення їх обліку, а також обчислення та справляння податків і зборів.
Зокрема, органи, що ведуть облік або реєстрацію рухомого і нерухомого майна та інших активів, які є об'єктом оподаткування, повинні подавати щомісяця до 10 числа таку інформацію:
· про нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо якого у фізичних осіб виникає або припиняється право власності, а також про транспортні засоби і про власників та/або користувачів такого майна та транспортних засобів – до ДПС;
· про власників та/або користувачів рухомого майна, крім транспортних засобів та інших активів, які є об'єктом оподаткування – до органів державної податкової служби за місцезнаходженням.
Міністерство юстиції України наказом від 01.10.2012 р. №1446/5 затвердило Порядок організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків. Цей наказ набирає чинності з 18.01.2013 р.
Міністерство фінансів України наказом від 14.09.2012 р. №992 затвердило Порядок прийняття Державною службою фінансового моніторингу України рішення про зупинення фінансових операцій, за наявності підозр, що вони пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи учасники або вигодоодержувачі за якими є особи, включені до переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності або щодо яких застосовані міжнародні санкції.
Міністерство надзвичайних ситуацій України наказом від 03.09.2012 р. №1161 затвердило Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України, яка встановлює порядок оформлення, розгляд та облік матеріалів про адміністративні правопорушення уповноваженими посадовими особами Держгірпромнагляду та його територіальних органів, що мають право розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення. Метою Інструкції є дотримання посадовими особами Держгірпромнагляду законодавства при здійсненні провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України надало роз’яснення від 06.09.2012 р. №3302-04/33670-06 «Щодо довідки про підприємства, стосовно яких порушено провадження у справі про банкрутство».
Зазначено, що відповідно до вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» замовник приймає рішення про відмову учаснику, учаснику попередньої кваліфікації в участі у процедурі закупівлі, попередній кваліфікації учасників та зобов'язаний відхилити пропозицію конкурсних торгів такого учасника, у разі, якщо він визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього відкрита ліквідаційна процедура.
Інформаційна довідка з Єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, надається за письмовим запитом юридичної або фізичної особи відповідним органом юстиції, що забезпечує реалізацію повноважень у сфері банкрутства, за місцезнаходженням боржника.
Державна податкова служба України у листі від 09.10.2012 р. №3344/0/61-12/15-1315 «Щодо порядку подання податкової звітності з податку на прибуток представництвом нерезидента» повідомила:обов'язок щодо подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств покладений на представництва нерезидентів, які відповідають визначеному ПКУ поняттю «постійне представництво»; здійснення представництвом операцій у рамках підготовчої або допоміжної діяльності відносно нерезидента звільняється від оподаткування, оскільки така діяльність не носить характеру господарської діяльності з метою отримання прибутку.
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у листі від 10.09.2012 р. №7/17-14543 надало роз’яснення щодо використання для проектування об'єктів будівництва архітектурно-планувального завдання у якості вихідних даних для проектування.
Зазначено, що у разі коли будівництво розпочато до 14.10.2010 р., а проект не потребує коригування, архітектурно-планувальне завдання діє до закінчення будівництва, тому отримання містобудівних умов і обмежень не потрібне; якщо проектно-кошторисна документація розроблена на підставі раніше отриманого архітектурно-планувального завдання, але коригується, отримання містобудівних умов і обмежень є обов'язковим.