Кабінет Міністрів України постановою від 22.05.2013 р. № 447 затвердив Порядок маркування партій насіння. Він визначає, що залежно від походження, культури, сорту, категорії, генерації, року врожаю маркуванню підлягає кожна партія насіння, яке здійснюється у місячний строк державними інспекторами сільського господарства територіальних органів Держсільгоспінспекції на платній основі.
Міністерство доходів і зборів України листом від 14.06.2013 р. № 4925/6/99-99-19-04-03-15 роз’яснило питання щодо притягнення до відповідальності за неподання звітності з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операції з деривативами і повідомило, що на час подання податкової декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операції з деривативами за I квартал 2013 року форма такої декларації не була затверджена та оприлюднена. Отже, не вбачається підстав для притягнення до відповідальності за її неподання.
Міністерство доходів і зборів України листом від 27.06.2013 р. № 9684/7/99-99-19-04-01-17 роз’яснило питання щодо заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної та повідомило, що реквізити «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України» підлягають зазначенню в податковій накладній з моменту набрання чинності змін до форми такої накладної про її доповнення відповідними графами для відображення зазначених реквізитів.
Міністерство доходів і зборів України листом від 10.06.2013 р. № 4620/6/99-99-22-02-04-15 щодо строку повернення надміру сплачених коштів повідомило, що контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів (п. 43.5 ст. 43 Податкового Кодексу України).
Оскільки норми Кодексу не містять посилання на визначення «двадцятиденні робочі дні», а згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в п. 43.5 ст. 43 Кодексу йдеться про календарний відлік часу.
Міністерство екології та природних ресурсів України наказом від 17.06.2013 р. № 266 внесло зміни до Регламенту погодження Мінприроди України надання надр у користування, якими, зокрема, скасовано необхідність подання виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців для отримання підтвердження Мінприроди можливості надання надр у користування.
Міністерство фінансів України наказом від 28.05.2013 р. № 560 затвердило Порядок формування облікового ідентифікатора суб'єкта первинного фінансового моніторингу та надання повідомлення про його присвоєння, дія якого поширюється на суб'єктів первинного фінансового моніторингу та їх відокремлені підрозділи (далі – суб'єкти), що здійснюють подання інформації згідно з вимогами Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму».
Міністерство екології та природних ресурсів України наказом від 28.05.2013 р. № 236 затвердило Методику визначення розміру плати за надані в оренду водні об'єкти, дія якої поширюється на такі водні об'єкти: водосховища (крім водосховищ комплексного призначення), ставки, озера та замкнені природні водойми. Затверджена Методика встановлює єдиний механізм розрахунку орендної плати за надані в оренду водні об'єкти і є обов'язковою для застосування органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування під час укладання ними договорів оренди водних об'єктів.
Національний банк України постановою від 03.06.2013 р. № 189 затвердив зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, якими врегульовано порядок відкриття і закриття рахунків фонду референдуму ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму. Так, ініціативна група з проведення всеукраїнського референдуму відкриває один накопичувальний рахунок свого фонду референдуму в установі банку України в місті Києві, яку визначає на свій розсуд, та не більше одного поточного рахунку в банку на території одного територіального округу референдуму.
Міністерство охорони здоров'я наказом від 30.05.2013 р. № 453 затвердило зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів, якими, зокрема, передбачено, що для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів разом з відповідною заявою до Держлікслужби подається копія досьє імпортера, затвердженого суб'єктом господарювання.
Крім цього, визначено, що імпорт лікарських засобів здійснюється за наявності затвердженого суб'єктом господарювання, який має намір здійснювати господарську діяльність з імпорту лікарських засобів або провадить таку діяльність, досьє імпортера з додержанням вимог чинної Державної фармакопеї України, інших нормативно-правових документів, які встановлюють вимоги до лікарського засобу, його упаковки, умов і термінів зберігання та методів контролю якості.
Міністерство інфраструктури України наказом від 28.05.2013 р. № 321 затвердило Ліцензійні умови провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу залізничним транспортом, які поширюються на всіх суб'єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які провадять господарську діяльність щодо надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу залізничним транспортом.
Міністерство інфраструктури України наказом від 28.05.2013 р. № 322 затвердило Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу залізничним транспортом, який поширюється на всіх суб'єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які провадять господарську діяльність щодо надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу залізничним транспортом.
Міністерство аграрної політики та продовольства України наказом від 31.05.2013 р. № 341 затвердило Ліцензійні умови провадження господарської діяльності, пов'язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх водойм (ставків) господарств, якими, зокрема, визначено, що рибалки, які здійснюють промисловий вилов риби у складі виробничих підрозділів ліцензіата, повинні мати повну або базову загальну середню освіту без вимог до стажу роботи.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 14.05.2013 р. № 814 затвердила Ліцензійні умови провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – депозитарної діяльності, якими встановлюються кваліфікаційні, організаційні, технологічні та інші спеціальні вимоги, обов'язкові для виконання під час провадження професійної діяльності на фондовому ринку – депозитарної діяльності, крім діяльності з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 14.05.2013 р. № 820 затвердила зміни до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів – діяльності з управління іпотечним покриттям, якими, зокрема, уточнено, що керівник ліцензіата (крім банку), який провадить діяльність з управління іпотечним покриттям, повинен мати стаж роботи на керівних посадах у фінансовій установі не менше трьох років. Також керівник ліцензіата, його відокремлених або спеціалізованих структурних підрозділів під час здійснення діяльності з управління іпотечним покриттям не може одночасно працювати в інших професійних учасниках фондового ринку.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 14.05.2013 р. № 818 затвердила Ліцензійні умови провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку, вимоги яких повинні виконуватись посадовими особами ліцензіата та ліцензіатами (фондовими біржами) протягом усього строку провадження діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 14.05.2013 р. № 816 затвердила Порядок зупинення дії та анулювання ліцензії на окремі види професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), яким, зокрема, визначено, що дія ліцензії може бути зупинена за відповідною постановою про накладення санкції за правопорушення в разі його встановлення.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 28.05.2013 р. № 895 затвердила зміни до Правил (умов) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами, якими, зокрема, передбачено, що дата виконання договору доручення визначається залежно від умов договору та порядку проведення розрахунків за придбані або продані цінні папери або інші фінансові інструменти.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР) рішенням від 28.05.2013 р. № 894 затвердила Положення про порядок звітування Центральним депозитарієм цінних паперів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яке визначає порядок звітування Центральним депозитарієм цінних паперів до НКЦПФР, а саме: порядок складання, строки подання адміністративних даних про депозитарну діяльність Центрального депозитарію.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 28.05.2013 р. № 897 внесла зміни до свого рішення від 20.11.2012 р. № 1634 «Про визначення підстав видачі розпорядження Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку зберігачу пенсійного фонду», а саме встановила підстави, з настанням яких зберігач пенсійного фонду виконує розпорядження НКЦПФР про припинення виконання розпоряджень компанії з управління активами Накопичувального пенсійного фонду.
Національний банк України постановою від 20.05.2013 р. № 180 затвердив зміни до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України в умовах особливого періоду, якими, зокрема, поширив вимоги зазначених Правил на уповноважені фінансові установи та національного оператора поштового зв'язку. Крім цього, визначено, що банк-юрособа не включає до зведеної інформації економічні показники відокремлених підрозділів, які діють в умовах жорстких обмежень, щодо їх здатності передавати кошти та інформацію головній установі банку.
Звертайтеся до спеціалістів ГК «Де Візу» з питань надання консультацій щодо різних аспектів ведення фінансово-господарської діяльності за телефонами в Києві: 8 (044)279-40-00, 8 (044)279-00-00.