Кабінет Міністрів України постановою від 29.01.2014 р. № 31 привів у відповідність до норм законодавства про ЄСВ порядок нарахування і сплати ЄСВ за деякі категорії застрахованих осіб:
1) які проходять строкову службу у Збройних Силах та інших силових структурах (СБУ, МВС, органи цивільного захисту);
2) отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;
3) непрацюючих працездатних осіб, які доглядають за інвалідом I групи, дитиною-інвалідом або за літніми особами та отримують державну допомогу;
4) батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, прийомних батьків, що отримують державне грошове забезпечення.
Нововведеннями, визначеними документом, є заміна органів ПФУ на органи Міндоходів, збільшення максимального розміру доходу однієї особи, на який нараховується ЄСВ з 15 до 17 НМДГ, встановлення Міндоходів за погодженням з ПФУ та фондами соцстраху строків подання звітності.
Кабінет Міністрів України постановою від 29.01.2014 р. № 33 затвердив базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2013 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, у розмірі 30%.
При невиплаті до 1 липня 2014 дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності в 2013 році контракт з керівником такого господарського товариства буде розірвано.
Міністерство доходів і зборів України наказом від 17.01.2014 р. № 32 затвердило довідку про наявність у фізичної особи земельних ділянок (форма № 3ДФ). Вона підтверджує право такої особи на отримання доходу від податкового агента без утримання ПДФО.
Довідка видається власникам сільськогосподарської продукції, вирощеної, відгодованої, виловленої, зібраної, виготовленої, виробленої, обробленої або переробленої безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих у розмірах, встановлених Земельним кодексом України.
Зазначена форма відрізняється від чинної наявністю двох нових полів, де відображаються дані про земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), зокрема, не використовувані (передані в оренду, обслуговування).
Міністерство доходів і зборів України в листі від 24.01.2014 р. № 1700/7/99-99-15-04-01-17 нагадало про особливості справляння збору за користування радіочастотним ресурсом і зазначило, що для його декларування використовується чинна форма розрахунку, затверджена наказом ДПАУ.
Платники збору надають до контролюючих органів копії ліцензій на користування радіочастотним ресурсом, ліцензій на мовлення та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв у місячний строк після їх видачі.
У разі несплати збору протягом шести місяців відповідна ліцензія, а також дозвіл анулюються без компенсації збитків із стягненням заборгованості в судовому порядку.
Міністерство доходів і зборів України листом від 16.01.2014 р. № 842/7/99-99-15-04-01-17 нагадало, що з 1 січня 2014 року розміри ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів збільшені в 2 рази.
Порядок обчислення та сплати збору в 2014 році залишився незмінним.
Граничні терміни подання розрахунку та сплати податкових зобов'язань з лісового збору:
- 2013: 10 лютого і 19 лютого 2014 року;
- I квартал 2014: 12 травня і 20 травня 2014 року;
- півріччя 2014: 11 серпня та 19 серпня 2014 року;
- три квартали 2014: 10 листопада і 19 листопада 2014 року;
- 2014: 9 лютого і 19 лютого 2015 року.
Міністерство закордонних справ, Міністерство освіти і науки, Міністерство юстиції України спільним наказом від 05.02.2014 р. № 41/101/250/5 внесли зміни до правил проставлення апостилю на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав.
Оплата послуги з проставлення апостилю здійснюється шляхом перерахування коштів через банки, відділення поштового зв'язку або програмно-технічні комплекси самообслуговування.
Скорочено терміни зберігання реєстраційних журналів про надання послуги з проставлення апостилю (з 75 років до 25) та документів про оплату цієї послуги (з 75 років до 3).
Відзначимо, що апостиль − один із способів легалізації документів, наприклад довідки про суму сплаченого за кордоном податку, що зараховується у зменшення податкових зобов'язань в Україні.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку своїм рішенням від 27.12.2013 р. № 2998 затвердила Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств, облігацій міжнародних фінансових організацій та їх обігу.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, розпорядженням від 30.01.2014 № 278 виклала у новій редакції Примірні правила фонду фінансування будівництва.
Відповідно до Примірних правил управитель повинен укласти із забудовником договір, за яким забудовник зобов'язується збудувати один або декілька об'єктів будівництва, ввести їх в експлуатацію в установленому законодавством порядку та передати об'єкти інвестування довірителям ФФБ у встановлені строки, а управитель зобов'язується здійснювати фінансування будівництва цих об'єктів будівництва на умовах договору.
У цьому договорі має обов'язково міститися зобов'язання забудовника після закінчення будівництва передати об'єкти інвестування у власність довірителям ФФБ на умовах Закону "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" та цих Правил.
За одним об'єктом будівництва забудовник не має права укладати договори з різними управителями ФФБ.
Державне агентство туризму і курортів у листі від 27.01.2014 р. № 260/60/2-14 повідомляє, що правові підстави для проведення процедури оцінки готелю, власником якої є фізична особа - підприємець, на відповідність певній категорії (п'ять зірок, чотири, три, дві зірки і одна зірка) та видачі свідоцтва про встановлення відповідної категорії відсутні.
До такого висновку автори листа дійшли на підставі визначення готелю, що має бути підприємством, тобто юридичною особою.