Огляд законодавства

01 – 05 березня 2021 року. Локдаун в Україні можуть ввести втретє у зв’язку із початком третьої хвилі коронавірусу

Кабінет Міністрів України повідомив, що локдаун в Україні можуть ввести втретє. Наразі в країні розпочалася третя хвиля коронавірусу.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зауважив, що в Україні розпочалася третя хвиля пандемії коронавірусу.

«На жаль, слід констатувати, що почалась третя хвиля епідемії в Україні. Треба бути свідомими – розпочалася третя хвиля пандемії коронавірусу в Україні», – заявив він.

Наразі Україна протистоїть коронавірусу, запровадивши адаптивний карантин. Україну поділено на зони відповідно до епідеміологічної ситуації в регіонах.

Так, «червоний рівень» з найжорсткішими обмеженнями запроваджено в Івано-Франківській, Чернівецькій та Житомирській областях. «Червона зона» може бути розширена – «на підході» Вінницька, Закарпатська та Тернопільська області.

«Це означає що на підході може бути жорсткий локдаун. Якщо більша частина областей буде в «червоній зоні» – скоріш за все, доведеться вертатися до тієї моделі локдауну, яку Україна вже проходила», – зауважив Прем’єр-міністр, додавши, що знову вводити обмеження йому не хотілося б.

Шмигаль зазначив, що процес вакцинації у всьому світі займе щонайменше два роки, протягом яких залишатимуться масковий режим, дистанція та миття рук.

«Треба не тішити себе ілюзіями, що вакцина все врятує», – наголосив він.

«Вакцина – це світло в кінці тунелю, але це історія двох років. Ми постараємося ефективно управляти адаптивним карантином, але якщо ми бачимо, що більше 65% ліжок в кожній області зайняті – у нас не буде виходу, і ми будемо йти так, як всі європейські країни. Ми будемо попереджати наперед, ми не будемо це раптово робити», – пояснив Шмигаль.

Державна податкова служба України в категорії 102.02 «ЗІР» відповіла на таке запитання: «Чи має право платник податків, доходи якого не перевищували 40 млн грн, але при цьому такий платник застосовував коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату на другий, третій рік в безперервній сукупності років, у кожному з яких розмір доходу не перевищує 40 млн грн?»

Відповідно до абз. 8 пп. 134.1.1 ПКУ для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний період не перевищує 40 млн грн, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених пп.пп. 140.4.8 та 140.5.16 ПКУ), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ.

Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний період не перевищує 40 млн грн, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на всі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, встановлених пп.пп. 140.4.8 та 140.5.16 ПКУ), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу.

Про прийняте рішення платник податку зазначає в податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. У подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених пп.пп. 140.4.8 та 140.5.16 ПКУ.

Отже, платник податків, доходи якого від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначені за правилами бухгалтерського обліку, не перевищували 40 млн грн, але при цьому такий платник застосовував коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених пп.пп. 140.4.8 та 140.5.16 ПКУ), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, має право один раз в будь-якому році безперервної сукупності років, у кожному з яких розмір доходу не перевищує 40 млн грн, прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування та зазначити про прийняття такого рішення в Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за такий податковий (звітний) рік.

Державна служба України з питань праці розповіла про особливості проведення медичних оглядів працівників у 2021 році.

Відповідно до вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 р. № 246 (далі – Порядок), триває робота щодо визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду у 2021 році.

Процедуру проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі та осіб віком до 21 року, визначено Порядком.

Роботодавець або його представник повинні надати до Головного управління Держпраці в області заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду в 2021 році.

До заяви додаються:

  • штатний розклад або витяг із переліком структурних підрозділів та всіх професій;
  • дані лабораторних досліджень умов праці за всіма професіями з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників відповідно до гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу.

Після розгляду наданих документів спеціалістом відділу з питань гігієни праці за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи складається Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду (далі – Акт) у 2021 році.

До Акта вносяться дані щодо шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу та дані щодо робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд.

Під час прийняття на роботу, а також у разі переведення на іншу роботу роботодавець повинен видати працівнику направлення на обов’язковий попередній медичний огляд за встановленою формою. У направленні повинна бути вказана характеристика умов праці такого працівника.

На підставі Акта роботодавець протягом місяця складає чотири примірники поіменних списків працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам у 2021 році (далі – Список), та погоджує їх з фахівцем відділу з питань гігієни праці. Один примірник Списку залишається на підприємстві, другий – надається закладу охорони здоров’я для проведення медичного огляду працівників, третій – передається до відділу з питань гігієни праці управління з питань праці Головного управління Держпраці в області, четвертий – робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Під час прийняття на роботу, а також у разі переведення на іншу роботу роботодавець повинен видати працівнику направлення на обов’язковий попередній медичний огляд за встановленою формою. У направленні повинна бути вказана характеристика умов праці такого працівника.

Далі роботодавець укладає договір про проведення медогляду лише з тим закладом охорони здоров’я, який має другу, першу або вищу акредитаційні категорії, ліцензію на здійснення медичної практики, у якому створено комісію з проведення медичних оглядів (далі – Комісія), а лікарі пройшли підготовку з професійної патології.

Заклад охорони здоров’я складає план-графік проведення медичного огляду працівників підприємства та погоджує його із роботодавцем та територіальним закладом Держпраці.

Роботодавець повинен забезпечити своєчасну та організовану явку працівників на медогляд та обстеження.

За результатами періодичних медичних оглядів (протягом місяця після їх закінчення) Комісія закладу охорони здоров’я складає Заключний акт за результатами періодичного медичного огляду працівників (далі – Заключний акт), який складається в шести примірниках – один примірник залишається в закладі охорони здоров’я, що проводив медогляд, інші надаються роботодавцю, представнику профспілкової організації або вповноваженій працівниками особі, територіальному органу Держпраці, робочому органу виконавчої дирекції Фонду, профпатологу.

Фахівці відділу з питань гігієни праці під час підписання Заключного акта надають рекомендації щодо покращення умов праці та профілактики професійних захворювань, які обов’язкові для виконання. Під час підписання Заключного акта роботодавець надає інформацію про виконання заходів, запропонованих у Заключному акті за попередній рік, та відомості про осіб, які не пройшли медичний огляд, і причини, з яких вони не пройшли медичний огляд.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра