Огляд законодавства

01-05 вересня 2014 року. Кількість документів для підтвердження форс-мажору для відстрочки сплати податків зменшено

Верховна Рада України більшістю голосів  прийняла законопроект № 4455а, яким звільнено від обкладення податком на доходи благодійну допомогу, надану в період проведення АТО та до 31 грудня року, що настає за роком, у якому її завершено:

— військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним) та працівникам Збройних Сил України, Нацгвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Держприкордонслужби України;

— особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС України, Управління держохорони України, Держспецзв'язку України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беруть (брали) безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО;

— працівникам підприємств, установ, організацій, які залучаються та беруть (залучалися та брали) безпосередню участь у АТО в районі її проведення у порядку, установленому законодавством;

— членам сімей усіх згаданих учасників бойових дій, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я, загинули під час участі в АТО, участі в забезпеченні її проведення, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в АТО, забезпеченні її проведення.

Законопроектом надано податкові пільги зі сплати податку на прибуток суб’єктам господарювання, які надають благодійну допомогу учасникам АТО, а також уточнили порядок надання та оподаткування благодійної допомоги волонтерами.

На період проведення АТО дозволено без обмежень включати до інших витрат звичайної діяльності (пп. «а» пп. 138.10.6 Податкового кодексу України) суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, установленим Кабміном України, добровільно перерахованих (переданих) військовим.

Отже, Збройним Силам України, Нацгвардії України, СБУ, Службі зовнішньої розвідки України, Держприкордонслужбі України, МВС України, Управлінню держохорони України, Держспецзв'язку України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їхнім з'єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів держбюджету, для потреб забезпечення проведення АТО.

Державна фіскальна служба України у листі від 26.05.2014 року № 9359/6/99-99-19-03-02-15 розглянула запит державного підприємства щодо обкладення ПДВ компенсації з плати за землю в ситуації, коли безпосередньо платником земельного податку є одне підприємство, а ділянка використовується іншим підприємством, створеним в результаті реорганізації першого.

ДФС відзначила, що оскільки виплата такої компенсації не є операцією з постачання послуг, то в базу оподаткування вона не включається і ПДВ не обкладається.

У той самий час, раніше у своїх роз'ясненнях податківці стверджували, що не обкладаються ПДВ тільки суми компенсації  з плати за землю, тільки якщо орендодавцем є бюджетна організація. За інших умов компенсація обкладається ПДВ на загальних підставах.

Відповідно, в цій ситуації підприємствам-орендодавцям, якщо тільки вони не є бюджетними організаціями, варто отримати від ДФСУ індивідуальну податкову консультацію стосовно обкладання ПДВ сум компенсації по земельному податку.

Міністерство юстиції України видало наказПро проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням / місцем проживання яких є Донецька та Луганська області” від 15.08.14 р. № 1355/5, де визначили перелік реєстраційних служб та держреєстраторів юросіб та фізосіб-підприємців, місцезнаходженням або місцем перебуванням яких є Донецька або Луганська обл. Перелік складається з 67 позицій.

Національний банк України постановою «Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України» від 29.08.14 р. № 540 обмежив видачу інвалюти. Зокрема, один банк може продати інвалюту особі за один операційний день у сумі, еквівалентній не більше 15 тис. грн.

Крім того, обмежили видачу коштів з банківських рахунків через каси та банкомати. Так, нацвалюту банки мають видавати одній особі у сумі до 150 тис. грн на добу. Але ця вимога не стосується видачі коштів, зокрема, на виплату зарплати, пенсії, стипендії, інших соціальних виплат.

Постановою також обмежили перекази інвалюти (за дорученням фізосіб) із поточного рахунку за неторговельними операціями. Тепер їх здійснюють на суму, що в еквіваленті:

— не більше 15 тис. грн за 1 операційний день — без підтвердних документів (але з документами, що підтверджують джерела походження коштів для фізосіб-нерезидентів);

— більше 15 тис. грн, але не більше 150 тис. грн на місяць (на підставі підтвердних документів для фізосіб-резидентів).

Останнє обмеження суми не поширюється, зокрема, на оплату витрат:

— на лікування в закордонних медзакладах та транспортування хворих;

— пов’язаних зі смертю за кордоном;

— на навчання.

Постановою продовжено операційний день банків. Відтепер він триватиме

до 18:00. Операції, здійснені після закінчення операційного дня, слід відображати наступного дня. Постанова набрала чинності 02.09.14 р. та діє включно до 02.12.14 р.

Національний банк України  постановою “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 20 серпня 2014 року № 515” від 28.08.14 р. № 534 запровадив низку новел.

Новим документом Нацбанк посилив свою постанову “Про врегулювання ситуації на валютному ринку України” від 20.08.14 р. № 515, яка передбачає 100%-вий продаж валютної виручки експортерів (раніше − 50%).

Зокрема, з’явилися додаткові обмеження та заходи контролю з боку регулятора. Відтепер банкірам заборонено надання кредитів в інвалюті юрособам, фізособам-підприємцям та постійним представництвам юросіб-нерезидентів з метою використання цієї валюти на внутрішньому ринку України. Виняток − погашення клієнтами своїх зовнішньоекономічних зобов’язань. За порушення постанови регулятор застосовуватиме жорсткі заходи впливу, включно до відкликання генліцензії на здійснення валютних операцій.

Торгово-промислова палата України зменшила кількість документів, які заявник має надати, аби підтвердити форс-мажор для відстрочки сплати податків. Метою таких дій стало полегшення роботи підприємств, які потрапили в складні умови на сході країни.

Також з 25.07.14 р. на період проведення АТО діє тимчасовий тариф на послуги з підтвердження форс-мажорних обставин за зверненням платників податків, які перебувають у зоні АТО, на предмет продовження граничних строків подання податкової звітності та відстрочення виконання грошових податкових зобов'язань. Тепер він знижений до 240 грн.

Отримати будь-яку необхідну інформацію щодо питань підтвердження форс-мажорних обставин можна, зателефонувавши на спеціальну гарячу лінію, яка працює в ТПП України: (044) 278-28-31.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики постановою 'Про встановлення граничного рівня ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання' від 27.08.14 р. № 1154, постановою 'Про встановлення граничного рівня ціни на природний газ для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів' від 27.08.14 р. № 1153 встановила нову ціну на природний газ для промислових споживачів, а також для установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджетів. Таке рішення є цілком прогнозованим та передбачає підвищення ціни на газ.

Зокрема, з 01.09.14 р. для зазначених юросіб ціна 1 тис. м3 становить 4874,00 грн. Нагадаємо, раніше природний газ для цієї категорії споживачів коштував 4724,00 грн за 1000 м3.

Ціни зазначені без урахування ПДВ, 2% збору у вигляді цільової надбавки до чинного тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, тарифів на послуги з транспортування, розподілу і постачання природного газу за регульованим тарифом.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра