Огляд законодавства

06 − 10 жовтня 2014 року. Нацбанк заборонив використовувати зарплатні картки для зарахування інших платежів

Кабінет Міністрів України постановою від 01.10.2014 року № 499 уточнив строки прийняття та задоволення заявок на акцизні марки.

Отже, відтепер підприємства, що є виробниками та імпортерами алкогольних напоїв і тютюнових виробів (далі − покупці марок), повинні щомісяця до 10 числа подавати територіальному органу ДФСУ такий пакет документів:

- попередню заявку-розрахунок щодо потреби в марках за їх видами;

- платіжний документ на перерахування плати за марки з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення;

- звіт про використання марок, придбаних у попередньому місяці.

Задоволена така заявка буде через 2 місяці. Крім того, до 20 числа місяця, в якому подана заявка-розрахунок, покупець марок може відкоригувати кількість і види марок в бік збільшення не більше ніж на 40% шляхом подачі додаткової попередньої заявки-розрахунку.

Невикористані неушкоджені марки приймаються органом ДФСУ. Покупець марок подає заяву про повернення сплаченої суми акцизного податку або про залік її в рахунок майбутніх платежів. Оформлені належним чином невикористані (неушкоджені) марки, повертаються органу ДФСУ разом з реєстром марок. Податківці складають акт про приймання повернутих марок. Повернуті невикористані марки можуть бути повторно видані органом ДФСУ за заявою покупця, який їх повернув. При цьому плата за марки не стягується.

Державна фіскальна служба України відкликала спільного з Пенсійним фондом України листа від 22.07.2014 року № 127/7 / 99-99-17-03-01-17; 19426/05-10, в якому були роз'яснені нюанси відображення середньої заробітної плати мобілізованих робітників у звіті з ЄСВ.

Фіскали відзначають, що на сьогодні відсутній порядок відшкодування компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку мобілізованих робітників. Отже, з виплаченої середньої зарплати працівнику, покликаному захищати Батьківщину, ЄСВ має бути нарахований, утриманий і відображений у звіті з ЄСВ на загальних підставах.

У той же час, представники служби запевнили, що штрафувати за донарахування ЄСВ при перерахунку середнього заробітку мобілізованих робітників вони не будуть. Роботодавцям же для цього слід подбати про наявність копій військових квитків встановленої форми та довідок про призов військовозобов'язаних на військову службу, виданих військкоматом.

Державна фіскальна служба України в листі від 25.09.2014 року №3933/6/ 99-99-17-03-03-15 нагадала, що до складу оподатковуваного доходу платника не включаються доходи у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими здійснюються виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат. Ознаки таких рахунків визначаються Національним банком України.

Банк для зарахування зазначених виплат відкриває фізособі окремий поточний рахунок або використовує вже відкритий для цих цілей рахунок.

Для відкриття окремого рахунку клієнт зобов'язаний в заяві про відкриття поточного рахунку в рядку «Додаткова інформація» вказати, що рахунок відкривається для зарахування заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат. Для чинного поточного рахунку така інформація визначається в додатковій угоді до договору банківського рахунку.

Фахівці відомства підсумували: якщо фізособі відкрито окремий рахунок, то доходи у вигляді нарахованих відсотків на зарплату, стипендію, пенсію, соцдопомогу або інші соцвиплати не обкладатимуться ПДФО.

Разом з тим, якщо фізособа отримає на такий рахунок будь-які інші доходи, нараховані відсотки за таким банківським рахунком включатимуться до загального оподатковуваного доходу і обкладатимуться ПДФО в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для обкладення відсотків.

Нагадаємо, Нацбанк вже заборонив використовувати зарплатні картки для зарахування інших платежів.

Державна фіскальна служба України в листі від 12.09.2014 року № 4352/7 / 99-99-10-02-02-17 узагальнила судову практику оскарження податкових перевірок, зокрема, щодо оскарження направлень на перевірку та актів перевірок.

Розглянемо найбільш важливі моменти:

1) наказ на проведення перевірки може бути оскаржений в суді на підставі недотримання податківцями вимог гл. 8 Податкового кодексу України щодо підстав та умов проведення перевірок, а також порядку допуску посадових осіб до їх проведення;

2) оскарження рішень щодо призначення та/або проведення перевірок (у тому числі наказів на проведення) можуть бути задоволені тільки в тому випадку, якщо до моменту винесення судового рішення контролюючі органи так і не були допущені до проведення перевірки. Після проведення перевірки права платників податків можуть порушити лише наслідки перевірки, а не факт її проведення;

3) у суді може бути розглянуто питання щодо правомірності призначення та/або проведення невиїзної документальної перевірки незалежно від того, чи відбулася така перевірка під час судового процесу.

Міністерство інфраструктури України в листі від 28.05.2014 року № 5615/25/10-14 повідомило: якщо покупець перевозить власними автомобільними транспортними засобами товар, право власності на який за договором вже перейшло до нього, то у водія повинні бути такі документи:

- накладна або інший документ, що підтверджує право власності на вантаж;

- посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

- реєстраційний документ на транспортний засіб або інший засвідчений в установленому порядку документ, що підтверджує право керування, користування чи розпорядження транспортним засобом;

- талон про проходження державного технічного огляду;

- поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Як бачимо, товарно-транспортна накладна (далі – ТТН) до цього переліку не входить. Отже, якщо покупець самостійно забирає товар у постачальника, ТТН не потрібна.

Національний банк України постановою від 03.10.2014 року № 626 пом'якшив вимоги до проведення деяких валютних операцій.

Тепер заборона на проведення платежів в іноземній валюті за імпортними договорами, ввезення продукції за якими оформлене на підставі ввізної митної декларації, з моменту підготовки якої минуло більше 180 днів, не поширюється на виробників сільськогосподарської продукції, а також на операції з участю іноземних експортно-кредитних агентств та операції з акредитивами.

Разом з тим нерезидентам можуть бути оплачені валютою, зокрема, туристичні, транспортні та комунікаційні послуги, експлуатаційні витрати для транспортних засобів, що виконують рейси за межі України, а також інші специфічні послуги. Крім того, дозволені валютні перекази благодійними організаціями благодійної допомоги для оплати лікування фізичних осіб.

Національний банк України листом від 01.10.2014 року № 25-110/55892 заборонив використовувати зарплатні картки для зарахування інших платежів.

Такі нововведення пов'язані з тим, що 2 серпня вступили набрали чинності зміни щодо оподаткування ПДФО доходів у вигляді відсотків за поточними банківськими рахунками. Винятки становлять доходи у вигляді зарплати, стипендії, пенсії та інші соціальні виплати.

Банк повинен відокремлювати кошти, дохід у вигляді відсотків від яких включається до розрахунку загального оподатковуваного доходу платника податку, від неоподатковуваних доходів.

Фахівці Нацбанку підкреслили, що банк для зарахування виключно зазначених виплат відкриває фізичній особі окремий поточний рахунок або використовує вже відкритий для цих цілей рахунок (окремий рахунок).

Якщо у клієнта вже відкрито поточний рахунок у банку, на який здійснюється зарахування заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших соціальних виплат, то відкривати окремий рахунок для таких надходжень не потрібно. Банку досить укласти з клієнтом додаткову угоду до договору банківського рахунку, де передбачити обмеження щодо зарахування коштів.

На окремий рахунок можуть бути зараховані:

- кошти, раніше помилково (надмірно) перераховані з цього окремого рахунку;

- кошти за повернуті товари або неодержані послуги, оплата за які була здійснена з цього окремого рахунку за допомогою електронного платіжного засобу.

Якщо у клієнта є бажання користуватися іншими банківськими послугами, в тому числі отримувати кредит овердрафт, здійснювати зарахування інших надходжень, то він може відкрити для цих цілей ще один поточний рахунок.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра