Огляд законодавства

08-12 вересня 2014 року. Визначено процес переведення садових і дачних будинків у житлові

Президент України підписав Закон №1654-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення реалізації прав підприємств, установ та організацій громадських організацій інвалідів на пільгове оподаткування».

Згідно з ним товари та послуги, виготовлені безпосередньо підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів, обкладатимуть ПДВ за ставкою 0% до 1 січня 2020 року.

Раніше таке пільгове оподаткування було дозволено до 1 січня 2015 року.

Верховна Рада України ухвалила Закон України 'Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переведення садових і дачних будинків у жилі будинки та реєстрації у них місця проживання'.

Документом визначено, як перевести садові та дачні будинки в житлові.

Отже, громадяни мають право перевести дачні та садові будинки, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки. Для отримання рішення про переведення вони мають звернутися до відповідного органу міського самоврядування.

У свою чергу, тимчасово, до проведення реформи з питань адміністративно-територіального устрою, дачні поселення та садівницькі товариства в приміських зонах обліковують за тими населеними пунктами, з якими вони пов'язані в адміністративному або територіальному відношенні. Жителів таких поселень і товариств відносять до відповідного села, селища чи міста.

Також законодавчим актом уточнено зміст поняття «місце проживання фізичної особи» −  це житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.

Кабінет Міністрів України постановою «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків» від 03.09.14 р. № 410 затвердив новий перелік медвиробів, постачання та імпорт яких обкладають за заниженою ставкою ПДВ. Новий перелік має повноцінний набір найменувань медвиробів, хоча й  порівняно з попередніми переліками зазнав  суттєвого скорочення. 

Зокрема, сюди не потрапили соски та пелюшки для немовлят, тож їх продаж обкладатимуть за ставкою 20%.

Кабінет Міністрів України постановою  «Про внесення змін до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» від 27.08.14 р. № 403 спростив реєстрацію переселенців у центрах зайнятості.

Відтепер особи, що змушені були залишити зону АТО та тимчасово окуповані території, для отримання статусу безробітного не зобов’язані подавати:

  • документи, що підтверджують факт звільнення (припинення зайнятості), періоди трудової діяльності та страхового стажу;
  • довідку про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід із такого господарства.

Перереєстрація переселенців із Криму здійснюється в центрах зайнятості за місцем їх проживання чи перебування.

Що стосується виплат по безробіттю, то переселенці із зони АТО можуть отримати їх у центрах зайнятості за місцем їх фактичного перебування без зняття з обліку з попереднього.

Міністерство фінансів України наказом від 01.07.14 р. № 735  «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» затвердив нову форму зазначеної декларації. Бланк документа привели у відповідність із чинним законодавством. Якщо точніше, то із нормами п. 25 р. І Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.14 р. № 1166-VІІ.

Важливо, що  у разі звітування за новостворені (нововведені) об'єкти житлової нерухомості або при переході права власності на об'єкт житлової нерухомості протягом звітного року, в Податковій декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація), позначатимуть лише місяць, починаючи з якого відбулися такі зміни. Попередньо платники мали  зазначати і число, і місяць.

Графу 2 «Житлова площа об'єкта житлової нерухомості» перейменували, і в новій формі вона називається «Загальна площа об’єкта житлової нерухомості». Окрім цього, у табличну частину Декларації додали дві нові графи: «Код пільги» (гр. 5) та «Сума пільги зі сплати податку» (гр. 6).

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування

Міністерство юстиції України наказом «Про внесення змін до Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців» від 18.07.14 р. № 1158/5 вніс зміни до Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

У базовому витягу більше не зазначатимуть дані про перебування фізособи–підприємця в процесі припинення підприємницької діяльності.

А от у розширеному витягу не вказуватимуть дату надходження від органів доходів і зборів, Пенсійного фонду України до держреєстратора документів (повідомлень, інформації) у зв'язку з припиненням підприємницької діяльності підприємця, а також дані про перебування фізособи–підприємця в процесі припинення підприємницької діяльності, банкрутства.

Відомості з ЄДР, безоплатно отримані з офіційного веб-сайту розпорядника ЄДР, можна буде копіювати та роздруковувати.

Також на офіційному веб-сайті розпорядника ЄДР відображатимуть й відомості про дату відкриття виконавчого провадження (для незавершених виконавчих проваджень). А щодо фізособи-підприємця − місце проживання.

Національний банк України у своєму листі «Щодо листа Міністерства оборони України від 21.08.14 № 322/2/7142» від 02.09.14 р. № 18-112/48620 роз’яснив, якими документами можна підтвердити призов під час мобілізації та проходження військової служби для звільнення від нарахування штрафів, пені та процентів за користування кредитом.

Отож, військовий квиток із записами про дату та підставу призову або проходження військової служби є основним документом, який підтвердить статус призовника чи військовослужбовця.

Також для таких цілей можуть використовувати довідку про призов військовозобов'язаного на військову службу, видану військовим комісаріатом або військовою частиною, а для резервістів – витяг із наказу або довідку про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною.

Зауважимо: що їх можуть видавати й родичам військовозобов'язаних та резервістів для пред'явлення за місцем вимоги.

Торгово-промислова палата України рішенням Президії ТТП України «Регламент засвідчення Торгово-промисловою палатою України та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили)» від 15.07.14 р. № 40 (3) затвердила регламент засвідчення форс-мажорних обставин.

Документом, який засвідчує настання форс-мажору, є сертифікат про форс-мажорні обставини. У ньому зазначають дані заявника, сторони за договором (контрактом, угодою тощо), дату його укладення, зобов'язання, що за ним настало чи настане найближчим часом для виконання, його обсяг, термін виконання, місце, час, період настання форс-мажорних обставин, які унеможливили його виконання, докази настання таких обставин.

Для його отримання потрібно подати відповідну заяву та долучити відповідний пакет документів. Її розглянуть протягом десяти робочих днів, хоча можливий і терміновий розгляд (за підвищену плату).

Крім цього, право видавати сертифікати про форс-мажорні обставини мають уповноважені особи – працівники ТПП, які внесені до Реєстру уповноважених осіб (Реєстр фахівців ТПП України та регіональних ТПП, допущених до розгляду заяв із засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра