Огляд законодавства

10-14 листопада 2014 року. Підвищено ціни на газ для бізнесу і бюджетників

Верховна Рада України  Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності» від 07.10.14 р. № 1690-VII внесла зміни до Податкового кодексу України щодо порядку оподаткування інвестиційної діяльності.

Так, у багатосторонній угоді про розподіл продукції можна передбачати можливість реєстрації платником ПДВ не лише оператора, але й інвесторів. Тоді вони повинні подати реєстраційні заяви в одному звітному (податковому) періоді до 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, у якому інвесторами було прийнято рішення про реєстрацію.

Уточнено термін «інвестор (оператор)». Термін «інвестор» правомірний  при виконанні угоди про розподіл продукції за участю одного інвестора, а «інвестор та/або оператор» − при виконанні багатосторонньої угоди про розподіл продукції за участю кількох інвесторів залежно від умов такої багатосторонньої угоди.

Кабінет Міністрів України у постанові 'Про внесення зміни до пункту 13 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 р. № 65' від 30.10.14 р. № 578 визначив, що на військовослужбовців, які беруть участь в АТО, не діє обмеження щодо максимальних розмірів місячної зарплатні (18270 грн). Кабмін уточнив навіть список тих, хто має право отримувати більше, ніж 15 мінзарплат на місяць (починаючи з 01.05.14 р.).

Це стосується:

— військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ;

— Держслужби спецзв'язку та захисту інформації;

— керівних працівників льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації;

— Нацгвардії та Державної прикордонної служби.

Державна фіскальна служба України у роз'ясненні «До відома платників єдиного внеску, які перебувають в зоні АТО» від 03.11.14 р. роз'яснила, що від сплати єдиного внеску на період проведення АТО звільняють тільки платників, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів у населених пунктах, що знаходяться в зоні здійснення АТО.

Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску. Її подають податківцям за основним місцем обліку або місцем тимчасового проживання особи в довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення АТО.

При цьому штрафних та фінансових санкцій за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період із 14 квітня 2014 року до закінчення АТО до зазначених платників єдиного внеску не застосовують.

Державна фіскальна служба України у листі «Щодо порядку виправлення помилки в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних» від 10.10.14 р. № 4828/6/99-99-19-03-02-15 роз’яснила: якщо платник самостійно виявив помилку в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі − Реєстр), яка не вплинула на правильність заповнення додатка 5 та розділів податкової декларації з ПДВ (наприклад, неправильно вказано індивідуальний податковий номер контрагента (покупця або постачальника), він може її виправити. Зробити це можна методом «сторно» у звітному періоді, в якому виявлено помилку. При цьому уточнюючий розрахунок можна не подавати.

Якщо помилка допущена не лише в Реєстрі, а і в додатку 5, платник повинен у звітному періоді, в якому виявлено помилку (з урахуванням строків давності) надіслати уточнюючий розрахунок до декларації, в додатку 5 до якої допущено помилку, за формою, чинною на час подання уточнюючого розрахунку.

Таким чином, помилка, допущена в січні 2012 року, може бути виправлена до січня 2015 року включно.

Державна фіскальна служба України у листі «Про митнi формальностi при перемiщеннi товарiв через межi вiльної економiчної зони «Крим» від 28.10.14 р. № 8651/7/99-99-24-01-04-17 роз'яснила деякі питання митного контролю та оформлення товарiв, що перемiщують через межi ВЕЗ 'Крим'.

Зокрема, митниця може визнати недійсною митну декларацiю на товари, які оформленi й пропущенi митницями України для ввезення на територiю ВЕЗ 'Крим', але не перетнули її меж протягом 180 днiв. Також фіскали повідомили, що підрозділи Херсонської митниці мають право оформляти перiодичні митні декларацiї та додаткові декларацiї на товари, що ввозяться з територiї ВЕЗ 'Крим' на iншу територiю України, і на товари, що перемiщуються з материкової України в Крим. А додатково ще й попередні митні декларації − коли товар ввозять з Криму в Україну.

Міністерство юстиції України наказом 'Про припинення доступу до деяких реєстрів інформаційної системи Міністерства юстиції України' від 29.10.14 р. № 1801/5. тимчасово закрило доступ до Єдиних та державних реєстрів на Сході України: Спадкового реєстру, Єдиного держреєстру виконавчих проваджень, Держреєстру актів цивільного стану громадян, Єдиного держреєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Ідеться про такі райони Луганської області, як Антрацитівський, Краснодонський, Лутугинський, Перевальський, Слов'яносербський, Свердловський, Станично-Луганський та міста Алчевськ, Антрацит, Брянка, Кіровськ, Красний Луч, Краснодон, Луганськ, Первомайськ, Ровеньки, Свердловськ, Стаханов. У Донецькій області: Амвросіївський, Мар'їнський, Новоазовський, Старобешівський, Тельманівський, Шахтарський, Ясинуватський райони та міста Горлівка, Докучаєвськ, Донецьк, Жданівка, Кіровське, Макіївка, Єнакієве, Сніжне, Харцизьк, Ясинувата, Торез, Шахтарськ.

Крім того, Держреєстраційній службі наказано тимчасово закрити доступ користувачам до Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців на цих територіях. Усі ці заходи мають захистити законні інтереси люду та бізнесу на Сході України.

Національний банк України постановою «Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони «Крим» від 03.11.14 р. № 699 постановив, що для застосування його нормативно-правових актів усіх осіб, які зареєстровані чи постійно проживають на території ВЕЗ «Крим», прирівнюють до нерезидентів, а за інвестиційними операціями — до іноземних інвесторів. А договори, укладені між кримськими та материковими суб'єктами, у такому випадку використовуються замість зовнішньоекономічних договорів (контрактів).

Усі перекази (платежі) з материку на територію ВЕЗ «Крим» чи з окупованого півострова на материк здійснюються в такому самому порядку, що й перекази за межі України / в Україну. Щоправда, регулятор додав особливостей для таких переказів. Зокрема, резиденти здійснюють перекази в інвалюті та гривні на користь кримських суб'єктів для оплати зобов'язань за майном, розташованим на півострові та набутим після набрання чинності Законом України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.14 р. № 1636-VII (далі Закон про Крим):

— юрособи — на підставі документів, які підтверджують право власності на таке майно, і документів, які підтверджують підстави для оплати зобов'язань;

— фізособи з податковою адресою на материковій Україні повинні задекларувати свою житлову нерухомість у Криму.

Перекази, пов'язані з такою нерухомістю, банк здійснюватиме на підставі документа про декларування нерухомості та паперів, що підтверджують підстави для оплати зобов'язань.

Також Нацбанк повторив заборону, прописану в пп. 3 п. 12.8 ст. 12 Закону про Крим: на материковій Україні заборонено залучати вклади чи надавати кредити у російських рублях. А всім банкам наказано припинити всі операції за рахунками кримських юросіб та закрити їх.

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунпослуг (НКРЕКП), постановою'Про встановлення граничного рівня ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання' від 31.10.14 р. № 224 із 01.11.14 р. установила нові граничні ціни на природний газ для бізнесу та бюджетників.

Нові ціни зафіксовано на рівні 5100 грн за 1000 м3 (без урахування ПДВ, збору у вигляді цільової надбавки до чинного тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, який справляється в розмірі 2%, тарифів на послуги з транспортування, розподілу й постачання природного газу за регульованим тарифом).

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра