Огляд законодавства

11 – 13 жовтня 2021 року. Затверджено нові правила пасажирських перевезень на час карантину

Кабінет Міністрів України 11 жовтня вніс зміни до постанови № 1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки.

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Відповідні правила не будуть застосовуватися до міських та внутрішньообласних перевезень.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Верховна Рада України 8 жовтня ухвалила Закон № 1805-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи», який набрав чинності. Ним продовжено термін подання інформації про бенефіціарів.

Прийняття цього закону юридичні особи чекали ще з липня.

Нагадуємо, відповідно до част. 4 розд. X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» усі юридичні особи протягом трьох місяців з дня набрання чинності наказом про структуру власності повинні були подати державному реєстратору документи для оновлення в Єдиному держреєстрі відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (далі – КБВ). Таким чином, для здійснення оновлення цих відомостей було відведено період з 11 липня по 11 жовтня 2021 року.

Багато юридичних осіб, маючи намір виконати вимогу закону, не змогли подати відомості про КБВ, зокрема, через недостатню пропускну здатність реєстраційної системи у зв’язку з великою кількістю зареєстрованих юридичних осіб, які мають подати відомості про бенефіціарів, та короткий строк, визначений для подання відповідних документів.

У зв'язку з цим Верховна Рада ухвалила закон, яким подовжено цей термін ще на дев’ять місяців (до 11 липня 2022 року).

Закон не робить винятків для підприємств, де засновниками є фізичні особи, як це передбачалося відповідним законопроєктом. Подавати цю інформацію доведеться всім, але тепер вже у термін до 11 липня 2022 року.

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроєкт щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей.

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики 6 жовтня у режимі відеоконференції розглянув у другому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей» (№ 2713-д).

У законопроєкті пропонується удосконалити деякі питання оподаткування доходів від проведення азартних ігор, лотерей, зокрема:

  • уточнити понятійно-термінологічний апарат;
  • оподатковувати податком на прибуток підприємств доходи від діяльності з організації та проведення азартних ігор, діяльності з випуску та проведення лотерей за єдиною ставкою – 10%, одночасно скасувавши перехідній період. При цьому встановлюється, що нарахований податок на дохід від вказаної діяльності є різницею та зменшує фінансовий результат до оподаткування такої діяльності;
  • не оподатковувати податком на доходи фізичних осіб виграш (приз) в азартну гру чи лотерею, розмір (вартість) якого не перевищує восьми розмірів мінімальної заробітної плати;
  • скасувати сплату щорічних плат за ліцензію на провадження діяльності з організації та проведення букмекерської діяльності, на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор казино в мережі Інтернет, а також за гральний автомат у потрійному розмірі до дня введення в експлуатацію Державної системи онлайн-моніторингу.
На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра