Огляд законодавства

13-17 жовтня 2014 року. Товари з Криму ввозитимуться лише із сертифікатом про походження

Кабінет Міністрів України постановою «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» від 01.10.14 р. № 509 затвердив порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік переселенців із Криму та районів АТО.

Для оформлення такої довідки повнолітня особа має звернутися до органів соцзахисту населення особисто або через законного представника із заявою встановленої форми та паспортом (документом, що його замінює). За неповнолітніх, які переміщуються без батьків або інших членів сім’ї, таку заяву подає опікун, піклувальник або ж законний представник. Окрім того, приймати заяви та видавати довідки також можуть, зокрема, працівники ЖЕКів або інші уповноважені особи за місцепроживанням переселенців.

Якщо заяву подає законний представник переселенця, він додає до неї документи, що посвідчують його особу та підтверджують повноваження як представника (останній документ батьки та усиновлювачі можуть не подавати).

Наголошуємо, що довідку переселенець отримує безоплатно в день подання заяви.

При зміні місця тимчасового перебування за довідкою треба звернутися до іншого органу соцзахисту (при цьому попередню вилучать). Якщо довідку втратили або зіпсували, то в органах соцзахисту можна отримати дублікат (за заявою власника довідки). Такий документ потрібен для отримання щомісячної грошової допомоги.

Нагадуємо, що платників податків із кримською «пропискою» обліковуватимуть в Генічеській ОДПІ.

Державна фіскальна служба України на своєму офіційному сайті повідомила: якщо юрособа-резидент України переводить свій бізнес з Криму на материкову Україну, її основні засоби (далі – ОЗ) та малоцінні швидкозношувані предмети (далі – МШП) не оподатковують і не обкладають ввізним митом. Але це стосується тих ОЗ та МШП, які підприємство:

буде використовувати в господарській діяльності;

мало на балансі 01.01.14 р. у вільному обігу на території України.

Так, підтвердженням наявності ОЗ на балансі для митників може стати виписка з Рахунку 10 „Основні засоби”.

Складаючи митну декларацію, в її графі 36 тимчасово зазначають код звільнень щодо сплати мита «166», а у графі 47 − умовно нараховані податки зі способом платежу «06».

Державна фіскальна служба України у листі  «Про сертифікат про походження товару форми «У-1» від 07.10.14 р. № 6547/7/99-99-29-02-08-17 повідомила, що кримські товари ввозитимуться лише із сертифікатом про походження.

Нагадаємо, що з 27 вересня територію окупованого Криму оголошено вільною економічною зоною на найближчі 10 років. На території півострова створено й вільну митну зону, а товари, вироблені, достатньо перероблені чи ввезені на митну територію України та випущені для вільного обігу на окупованому півострові, вважають товарами українського походження. Вільно переміщувати їх на іншу територію України можна за умови подання сертифіката про походження товару, виданого торгово-промисловими палатами на материковій частині України.

У зв’язку із цим податківці повідомили: для підтвердження походження товару з ВЕЗ «Крим» потрібно озброїтися сертифікатом про походження товару форми «У-1». Такий документ обов’язково потрібно засвідчити печаткою і підписами уповноважених осіб торгово-промислової палати.

Міністерство соціальної політики України у листі “Про строки позовної давності, що застосовуються до трудових спорів” від 06.10.14 р. № 3050/0/06/14 роз’яснило порядок застосування позовної давності в трудових спорах (ст. 258 ЦКУ). Згідно зі ст. 259 ЦКУ загальна позовна давність, установлена законом (3 роки), може бути збільшена за домовленістю сторін (у письмовій формі).

Проте скоротити строки за домовленістю − зась. Власне, усі питання щодо строків позовної давності у сфері трудових відносин регулює КЗпП, а не ЦКУ. Адже в ст. 9 ЦКУ зазначено: його положення застосовуються до врегулювання відносин, що виникають у сферах використання природних ресурсів та охорони довкілля, а також до трудових та сімейних відносин, якщо вони не врегульовані іншими актами законодавства. Натомість усі нюанси трудових відносин досить зрозуміло описані в КЗпП. 

У Мінсоцполітики зазначили: працівник може звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного в місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк від дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права. У справах про звільнення − у місячний строк із дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком. А всі умови договору про працю, які погіршують становище працівників порівняно із законодавством України про працю, є недійсними (ст. 9 КЗпП).

Національна служба посередництва і примирення України (далі – НСПП) наказом від 26.09.14 р. № 65 «Про затвердження Положення про порядок і строки розгляду роботодавцем або уповноваженою ним особою, організацією роботодавців, об'єднанням організацій роботодавців вимог найманих працівників, профспілки» затвердила нове Положення про порядок і строки розгляду роботодавцем або уповноваженою ним особою, організацією роботодавців, об'єднанням організацій роботодавців вимог найманих працівників, профспілки (далі − Положення).

Документ поширюється і на організації роботодавців та об'єднання організацій роботодавців. Також у новому Положенні визначено момент виникнення колективного трудового спору (конфлікту) − цьому відведено окремий розділ. У ньому зазначено: колективний конфлікт виникає з моменту, коли уповноважений представницький орган найманих працівників або профспілки одержав від роботодавця повідомлення про повну або часткову відмову в задоволенні колективних вимог і прийняв рішення про незгоду з ним. Колективний трудовий спір виникатиме і з моменту, коли строки розгляду вимог закінчилися, а відповіді від роботодавця не надійшло.

Окрім цього, про виникнення колективного конфлікту орган, який представляє інтереси найманих працівників або профспілки, зобов'язаний у триденний строк письмово поінформувати роботодавця, місцевий орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування за місцезнаходженням підприємства та НСПП (у разі виникнення спору на національному і галузевому рівні) або відділення НСПП (у разі виникнення спору на виробничому і територіальному рівні).

Національна служба посередництва і примирення України затвердила  наказом «Про затвердження Положення про порядок формування і затвердження вимог найманих працівників, профспілок» від 26.09.14 р. № 66 нове Положення про порядок формування і затвердження вимог найманих працівників, профспілок (далі – Положення).

У новому Положенні прописали підстави для припинення повноважень осіб, які входять до складу органу, що представляє інтереси найманих працівників у колективному трудовому спорі. Повноваження припиняють, зокрема, якщо представник:

 — здійснив самовідвід;

 — не виконав своїх обов'язків перед найманими працівниками в колективному трудовому спорі;

 — перебуває в тривалому службовому відрядженні;

 — перебуває в складі ЗСУ.

У роботі загальних зборів (конференції) найманих працівників має право брати участь, зокрема, не тільки роботодавець (раніше власник) чи вповноважений ним орган, а й організація роботодавців чи об'єднання таких організацій.

Норми представництва найманих працівників залишили на тому самому рівні.

Також оновлено форми протоколів зборів найманих працівників та конференції найманих працівників, якими оформлюють їх вимоги.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра