Огляд законодавства

13–17 липня 2020 року. В Україні затвердили нові правила видачі водійських посвідчень

Міністерство внутрішніх справ України наказом «Про внесення змін до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 07 грудня 2009 року № 515» від 22.05.2020 р. № 408 оновило Інструкцію про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія й затвердило Інструкцію про використання технічних засобів контролю під час складання іспитів.

Документами, що засвідчують підготовку й перепідготовку водіїв транспортних засобів, є:

 • свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації водіїв, інформація про яке внесена закладом до Єдиного державного реєстру міністерства внутрішніх справ;
 • документи про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка за професіями «Водій автотранспортних засобів», «Водій мототранспортних засобів», «Водій трамвая», «Водій тролейбуса» (диплом кваліфікованого робітника, свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації), видані закладом, що має ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти.

Якщо особа з будь-яких причин не склала іспити у територіальному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ (далі – ТСЦ МВС), виданий документ, що засвідчує підготовку і перепідготовку водіїв транспортних засобів, вважається дійсним для складання іспитів протягом двох років з дня закінчення закладу.

Під час складання теоретичного і практичного іспитів використовуються технічні засоби контролю (у тому числі фото- та відеофіксації) процесу складання іспиту. Порядок використання технічних засобів встановлено Інструкцією.

Теоретичний іспит приймається у спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС. Екзаменаційні білети містять 20 запитань. Кожне з них має від двох до п’яти варіантів відповідей, лише один з яких правильний. Особі ставляться виключно питання, що відповідають категоріям транспортних засобів, право на керування якими вона претендує отримати.

У разі відкриття двох і більше категорій транспортних засобів теоретичний іспит складається за екзаменаційними білетами вищої категорії.

Час проведення теоретичного іспиту становить 20 хвилин з моменту виведення на екран монітора першого питання.

Теоретичний іспит вважається нескладеним у разі трьох помилок, ненадання відповіді у відведений час та користування додатковими електронними приладами, навчальною літературою, засобами зв’язку, пристроями зчитування, а також підказками інших осіб. Повторний теоретичний іспит призначається не раніше ніж через п’ять календарних днів, що відраховуються з наступного дня після іспиту.

Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний протягом трьох місяців.

Практичний іспит складається в тому ж ТСЦ МВС. Перед початком іспиту екзаменатор ознайомлює особу з порядком його проведення.

Приймання практичного іспиту проводиться у два етапи:

 • перший етап практичного іспиту – на майданчику для навчання з початкового керування;
 • другий етап практичного іспиту – в умовах дорожнього руху на визначених ТСЦ МВС маршрутах (за винятком перевірки навичок керування транспортними засобами категорій A1, A, B1).

Особа, яка не склала перший етап практичного іспиту, до другого етапу не допускається.

Якщо особа не склала практичний іспит утретє, до наступного іспиту така особа допускається після проходження повторного курсу підготовки з практичного керування транспортним засобом у будь-якому закладі.

Оформлення та видача нового посвідчення водія замість втраченого або викраденого здійснюється без складання іспитів.

У разі звернення власника втраченого або викраденого посвідчення водія, отриманого вперше, до закінчення строку його дії ТСЦ МВС видає нове посвідчення, яке вважається таким, що видане вперше, із зазначенням строку дії втраченого або викраденого посвідчення.

Міністерство охорони здоровя України оновило перелік країн «червоної» та «зеленої» зон. Про це повідомило на своїй сторінці у фейсбук Державне агентство розвитку туризму України.

За оновленими даними до «червоних» відтепер належать:

 • Казахстан;
 • острови Теркс і Кайкос;
 • Палестина;
 • Киргизстан;
 • Сейшельські острови;
 • Мексика;
 • Чорногорія;
 • Сурінам;
 • Сальвадор;
 • Албанія;
 • Чехія.

Слід нагадати, що громадяни, які приїжджають з країн «червоної зони» в Україну, повинні проходити 14-денну обсервацію чи скористатись застосунком «Дій вдома».

Кабінет Міністрів України своїм рішенням дозволив припиняти режим самоізоляції або обсервації тим, хто в’їжджає на територію України з «червоної зони» країн за умови, якщо вони зроблять тест на COVID-19 методом ПЛР після перетину державного кордону і матимуть негативний результат. Із країн «зеленої» зони – без обмежень.

Для в’їзду в Україну іноземним громадянам необхідний страховий поліс, який покриває витрати на COVID-19 та обсервацію.

Державна податкова служба України у «ЗІР» роз’яснила порядок заповнення звітності фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП), які не сплачували єдиний соціальний внесок (далі – ЄСВ) за березень – травень 2020 року.

Слід нагадати, що тимчасово, за періоди з 01 березня по 31 травня 2020 року самозайняті особи звільнені від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ за себе.

Законодавство не передбачає, аби самозайняті особи зазначали у звітності з ЄСВ або ж подавали заяви, щоб скористатися правом на тимчасове звільнення від нарахування та сплати ЄСВ.

Ті, хто скористався звільненням від нарахування та сплати ЄСВ за березень-квітень-травень 2020 року, у формі № Д5 не повинні показувати суму доходу та суму ЄСВ. Інакше під час декларування доходу та сум ЄСВ у звітності доведеться сплатити ЄСВ.

Податківці пояснили, як заповнити показники графи 3 таблиці 1 Звіту з ЄСВ (форма № Д5 (річна) під час визначення бази нарахування ЄСВ за звітний рік платниками, звільненими від сплати ЄСВ за себе.

У разі звільнення від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ за періоди з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року показники графи 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації/Самостійно визначена сума доходу/Частка розподіленого доходу» таблиці 1 Звіту (форма № Д5 (річна)) (далі – Звіт), заповнюють так:

 • ФОП на загальній системі оподаткування та особами, які провадять незалежну профдіяльність, у рядках щодо кожного календарного місяця зазначають середньомісячний оподатковуваний дохід. Його визначають, розділивши річний чистий дохід (прибуток), задекларований у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ;
 • ФОП на спрощеній системі оподаткування – у рядках щодо кожного календарного місяця зазначають самостійно визначену суму доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць;
 • члени фермерського господарства – у рядках щодо кожного календарного місяця зазначають середньомісячний оподатковуваний дохід. Його визначають, розділивши річний розподілений дохід, отриманий такими платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, який підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ.

У графі 4 «Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини» таблиці 1 Звіту в місяцях звільнення від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ (березень, квітень, травень 2020 року) проставляють прочерки, а показники інших календарних місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ, заповнюються на загальних підставах, визначених ст. 7 Закону про ЄСВ та розд. IV Інструкції № 449.

Державна податкова служба України надала роз’яснення щодо граничних термінів застосування режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість (далі – ПДВ), встановленого п. 71 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Згідно з п. 71 підрозд. 2 розд. XX ПКУ від оподаткування ПДВ звільняються такі операції:

 • із ввезення на митну територію України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (СОVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;
 • із постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (СОVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.

Норми цього пункту застосовуються до операцій, здійснених в період з 17 березня 2020 року до останнього числа місяця, у якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, на всій території України.

Отже, режим звільнення від оподаткування ПДВ застосовується до останнього числа місяця, на який припадатиме дата завершення дії карантину.

Нагадаємо, дію карантину продовжили до 31 липня.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра