Огляд законодавства

15 – 19 червня 2020 року. В Україні продовжено адаптивний карантин

Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня 2020 року. До цього часу не можна буде перебувати в громадських будинках, спорудах та транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту. У транспорті заборонятиметься перевезення пасажирів в кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння.

Оновлено механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням COVID-19 може відбуватися посилення карантинних обмежень. Вони можуть встановлюватися щодо:

 • проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;
 • діяльності закладів, які надають послуги з розміщення;
 • роботи метрополітену;
 • перевезення пасажирів у всіх видах сполучень;
 • відвідування закладів дошкільної освіти;
 • роботи культурних закладів, фітнес-центрів та спортзалів;
 • діяльності закладів харчування.

Регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважатиметься регіон, у якому наявна одна з таких ознак:

 • завантаженість ліжок становить понад 50%;
 • середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
 • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 понад 11%;
 • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 більш ніж вісім випадків на 100 тис. населення.

Рішення про посилення чи послаблення обмежувальних заходів і надалі ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС на основі оцінки епідемічної ситуації.

Міністерство охорони здоровя України оприлюднило перелік країн, які за показниками захворюваності на COVID-19 віднесено до «червоної» та «зеленої» зон. Згідно з рішенням Уряду України державами із значним поширенням COVID-19 вважаються ті, у яких кількість активних випадків захворювання на COVID-19 становить більше ніж 40 осіб на 100 тис. населення.

Слід нагадати, що постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» від 12 червня 2020 р. № 480 передбачено, що перетин державного кордону особою, яка прибула з держави із значним поширенням COVID-19, є підставою для її обсервації.

Обсервації не підлягають громадяни (піддані) держав із значним поширенням COVID-19, які не перебували на території цих держав протягом останніх 14 днів, працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей, водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад, учасники зовнішнього незалежного оцінювання разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою. Також обсервації не підлягають особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома».

Державна податкова служба України (далі – ДПСУ) розповіла про нові правила звітності з податку на прибуток.

ДПСУ оприлюднила інформаційний лист № 12, у якому розглядаються положення Закону № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466).

У цьому листі зазначено, що Закон № 466 уніс зміни до п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо звітності з податку на прибуток.

Враховуючи, що зазначені зміни до п. 46.2 ст. 46 ПКУ набрали чинності 23 травня 2020 року, а граничний термін подання декларації та фінансової звітності за звітний період (2019 рік) вже минув, то вперше норма цього пункту щодо обов’язкового подання річної фінансової звітності разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним, застосовується у 2021 році за підсумками 2020 звітного року.

Тобто платники податку на прибуток, які відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають контролюючому органу:

 • разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період (2020 рік) – звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), складені до перевірки фінансової звітності аудитором;
 • разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня 2021 року – річну фінансову звітність за 2020 рік.

Пункт 46.2 статті 46 ПКУ не містить окремих вимог щодо дій платника податку в разі, якщо показники оприлюдненої разом з аудиторським звітом річної фінансової звітності за 2020 рік зазнають змін порівняно з показниками звіту про фінансовий стан (баланс) та звіту про прибутки і збитки та інший сукупний дохід (звіту про фінансові результати), що будуть подані разом з податковою декларацією з податку на прибуток підприємств за 2020 рік, та такі зміни вплинуть на показники такої річної декларації.

За загальним правилом подання податкової звітності у такому випадку платники податку на прибуток, які відповідно до Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, мають подати уточнюючу декларацію до річної податкової декларації за 2020 рік у строк не пізніше 10 червня 2021 року.

Податківці звернули увагу, що п. 49.4 ст. 49 ПКУ Закону № 466 доповнено новим абзацом. Відповідно до нього фінансова звітність, звіт про фінансовий стан (баланс), звіт про прибутки і збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), подання яких до контролюючих органів вимагає описаний вище п. 46.2 ст. 46 ПКУ, платники податку на прибуток підприємств та неприбуткові підприємства, установи, організації мають подавати з дотриманням вимог законів «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» (якщо такі суб’єкти подають звітність в електронній формі).

Державна податкова служба України нагадала про зміни Закону України № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» щодо вдосконалення порядку надання податковими органами індивідуальних податкових консультацій (далі – ІПК).

Так, зокрема:

 • визначено, що електронний кабінет надає можливість платнику податків подавати звернення на отримання ІПК в електронній формі (зміни набирають чинності 01.07.2020 р.);
 • надано право податковим органам надавати індивідуальні податкові консультації в електронній формі;
 • збільшено з 10 до 15 кількість календарних днів термін, на який може бути продовжено строк розгляду звернення на отримання ІПК.

Отже, загальний строк (з урахуванням продовження) надання ІПК, передбачений ПКУ, становитиме не більше 40 днів.

Податківці звернули увагу, що норми щодо звільнення від відповідальності, включаючи фінансової (штрафні санкції та/або пеня), платника податків, який вчиняв відповідно до наданої ІПК, а також узагальнюючої податкової консультації (п. 53.1 ст. 53 ПКУ) діють до 31.12.2020 р.

З 01.01.2021 р. указані норми відповідно до Закону № 466 переносяться до п. 112.8 ст. 112 ПКУ і продовжать діяти.

Державна служба України з питань праці звернулася до керівників підприємств та організацій, аби вони у спекотні дні вжили заходів з попередження нещасних випадків під час підвищення температури повітря.

Зокрема, будівельним організаціям в умовах підвищення температури повітря необхідно змістити графік робочого часу, обмежити роботу працівників, які виконають кладку зовнішніх стін в піковий час, а також збільшити технологічні перерви будівельним бригадам. Слід також розробити графік роботи – по 30 хв. працівники працюють, 30 хв. відпочивають. Рекомендується провести позаплановий інструктаж працівникам, які виконують роботи на висоті.

Підприємствам водопровідно-каналізаційного та сільського господарства в умовах підвищеної температури навколишнього середовища слід звернути особливу увагу та посилити контроль щодо виконання газонебезпечних робіт та робіт в замкнутих просторах (люках, лазах, відстійниках тощо). Особливу увагу рекомендується звернути на: забезпечення робітників засобами індивідуального захисту; стан каналізаційних та очисних споруд, забезпечення проведення робіт в колодязях під особистим контролем керівників та спеціалістів підприємств, а також робіт у кабінах машин та механізмів, не обладнаних кондиціонерами.

у Держпраці вказують, що роботодавці зобов’язані забезпечити належні умови праці працівникам на виробничих об’єктах в умовах дії високих температур:

 • обмежити виконання робіт підвищеної небезпеки, у тому числі робіт на висоті, експлуатацію баштових кранів та інших будівельних машин, механізмів;
 • відкоригувати розпорядок робочого дня, тривалості робочої зміни та обідньої перерви, збільшити кількість технологічних перерв, а саме: запровадити ранній початок робочого дня і, відповідно його закінчення, зменшити тривалість робочих змін, збільшити обідню перерву з 13:00 до 16:00 години;
 • забезпечити працівників питною водою, не допускати їх перегріву;
 • провести позапланові інструктажі з працівниками щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт та надання долікарської допомоги у разі сонячного та теплового удару, запаморочення;
 • доукомплектувати медичні аптечки на робочих місцях;
 • проводити медичні огляди на початку робочої зміни працівників, які виконують роботи, що віднесені до робіт з підвищеною небезпекою, або експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки тощо.
На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра