Огляд законодавства

15-19 грудня 2014 року. Уряд презентував програму роботи

Кабінет Міністрів України постановою «Про затвердження Програми діяльності Кабінету Міністрів України» від 09.12.14 р. № 695 представив свою програму роботи.

Уряд пропонує вже у 2015 році, зокрема:

— скоротити кількість контролюючих органів до 28;

— децентралізувати владу шляхом внесення змін до Бюджетного й Податкового кодексів України, а також здійснити децентралізацію повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю;

— запровадити новий закон про державну службу. Також планується упродовж наступних двох років скоротити держсектор на 10%, збільшивши за рахунок цього зарплату держслужбовця;

— зменшити кількість податків з 22 до 9 із одночасним зменшенням удвічі ставки єдиного податку;

— зменшити ставку єдиного внеску до 15% та об’єднати всі фонди соціального страхування;

— ухвалити новий Трудовий кодекс.

Крім того, у наступні два роки Кабмін планує запровадити мораторій на перевірки контролерів (на 2015–2016 роки), запровадити електронне врядування, реформувати правоохоронну (перетворити міліцію на поліцію та створити Національне бюро розслідувань) і судову системи.

Реформувати планують системи освіти й охорони здоров’я. Зокрема, у 2016 р. Уряд планує ввести незалежну систему оцінки якості вищої освіти й нові правила акредитації та ліцензування вишів. А вже у 2017 р. заплановано створити єдину трирівневу систему лікарень: місцеві лікарні – регіональні лікарні – національні референтні центри.

Державна фіскальна служба України у своєму листі  «Щодо проблемних питань адміністрування податків і зборів»  від 03.12.14 р. № 136/6/99-95-42-03-16 повідомила свою позицію щодо деяких проблемних питань, які виникають у процесі адміністрування податків і зборів.

Так, з 01.01.15 р. скарга на постачальника за формою додатка Д8 до декларації з ПДВ не дає право на податковий кредит, оскільки суперечить принципам системи електронного адміністрування ПДВ.

Подання повідомлення за ф. № 20-ОПП у електронному вигляді буде реалізовано за наявності фінансування цієї пропозиції.

Впроваджується сервіс оповіщення платника податку на додану вартість про зняття з ПДВ-рахунку коштів для здійснення оплати ПДВ.

З метою запобігання збільшення кількості порушень щодо здійснення видаткових операцій за рахунком платника податків сума штрафу згідно з п. 118.2 ПКУ для банків та фінустанов не підлягає зменшенню.

Міністерство фінансів України наказом «Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників» від 24.11.14 р.  № 1162 затвердило Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників відповідно. Отже, відтепер облік платників єдиного внеску, як і раніше, ведуть податківці. Наразі чітко зазначено, на основі яких документів вони ведуть такий облік:

1. коди з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України − для платників юросіб та відокремлених підрозділів;

2. реєстраційні номери облікових карток платників податків фізосіб або серія та номер паспорта (для осіб, які мають відповідну відмітку в паспорті про відмову від такого реєстраційного номера);

3. реєстраційні (облікові) номери платників податків, які присвоюють інвесторам (операторам) за угодою про розподіл продукції, дипломатичним представництвам і консульським установам іноземних держав.

Для осіб, які мають намір здійснювати незалежну профдіяльність, вказано термін, протягом якого вони повинні подати заяву про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1-ЄСВ.

Цей термін становить 10 календарних днів після держреєстрації незалежної профдіяльності.

Детальніше окреслено терміни, у які фіскали видають довідку про відсутність заборгованості по єдиному внеску за формою № 3-ЄСВ при закритті юрособи чи припиненні діяльності підприємця.  Її видають відповідальній особі платника єдиного внеску не пізніше третього робочого дня, що настає за днем реєстрації довідки в податковій. Складають довідку після того, як платнику єдиного внеску провели позапланову документальну перевірку щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску та він погасив заборгованість згідно з актом перевірки (якщо така є). Після закінчення триденного строку довідку направляють поштою за місцезнаходженням платника.

На погашення згаданої заборгованості платнику єдиного внеску дали 10 робочих днів після проведення перевірки. При порушенні цього строку контролери надсилають голові ліквідаційної комісії відмову у видачі вказаної довідки за формою  № 4-ЄСВ.

Міністерство фінансів України наказом «Про внесення змін до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України» від 17.11.14 р. № 1139 внесло зміни до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну України від 22.06.12 р. № 758 (далі — Порядок № 758).

Зокрема, якщо клієнта Казначейства реорганізували та/або змінилося його найменування (без зміни коду за ЄДРПОУ), його рахунки в органі Казначейства не закривають. Це правило працює як для бюджетних, так і для небюджетних рахунків. Утім, протягом десяти днів після відповідних змін треба подати пакет документів, передбачений для відкриття рахунків (крім заяви про відкриття рахунків). Відповідно, реквізити рахунків не змінюються.

Інша справа, коли внаслідок змін клієнтові присвоюють новий код за ЄДРПОУ. Тоді йому доведеться закрити існуючі рахунки в Казначействі та відкрити нові.
Також у новій редакції викладено форму Договору про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Застосовувати його потрібно з 01.01.15 р.

Національний банк України листом “Про регламент роботи в період завершення звітного року” від 08.12.14 р. № 25-205/73085 установив для банківської системи особливий порядок роботи на 29−31 грудня 2014 року та 5, 6 і 8 січня 2015 року. Зокрема, 29 та 30 грудня СЕП прийматиме початкові платежі до 22:00 год. Система підтвердження угод на міжбанку 29.12.14 р. працюватиме до 17:00 год, а 30.12.14 р. взагалі буде вихідною. Банківський день у СЕП 31.12.14 р. та операційний день депозитарію НБУ закінчиться о 15:00 год. Усі розрахунки з клієнтами банкіри мають закінчити 30.12.14 р.

Робочий день п'ятниці (02.01.15 р.) для банківської системи перенесено на суботу (17.01.15 р.). 05.01.15 р. банківські установи працюватимуть без клієнтів, 6 і 8 січня банківська система працюватиме у звичайному режимі.

На період 1−7 січня 2015 р. (включно) банкіри мають забезпечити безперебійну роботу банкоматів.

Окрім того, з 1 по 5 січня 2015 р. та 07.01.15 р. Нацбанк дозволив банкам у разі потреби здійснювати валютно-обмінні операції з готівковою іноземною валютою в пунктах обміну іноземної валюти.

Державна казначейська служба України наказом «Про внесення змін до наказу Державної казначейської служби України від 29.07.2014 № 214» від 28.11.14 р. № 327 розширила запроваджений нещодавно порядок обслуговування розпорядників бюджетних коштів за принципом «єдиного вікна». Тож із 1 січня 2015 р. за таким принципом в апараті Казначейства за бажанням можуть обслуговуватися усі розпорядники бюджетних коштів.

Нагадаємо, у липні 2014 року Казначейство запровадило пілотний проект з казначейського обслуговування окремих розпорядників бюджетних коштів за принципом «єдиного вікна». Усю необхідну для реєстрації та погашення бюджетних зобов’язань та бюджетних фінансових зобов’язань інформацію  можна передати казначеям через «єдине вікно».

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра