Огляд законодавства

15-19 вересня 2014 року. Угоду про асоціацію з ЄС ратифіковано

Президент України підписав Закон України “Про санкції” від 14.08.14 р. № 1644-VІІ. Так, з 12 вересня 2014 року можуть застосовуватися санкції з боку України проти країни-агресора.

Метою закону є захист національних інтересів, нацбезпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидія терористичній діяльності, а також запобігання порушенню, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів наших громадян.

Санкції можуть застосовуватися з боку України стосовно країн, які здійснюють терористичну діяльність, іноземних юросіб, юрособи, що знаходиться під контролем іноземної юрособи чи фізособи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства.

Закон про санкції передбачає 25 видів санкцій для країни-терориста та іноземних юросіб, які становлять загрозу для України.

Відповідні пропозиції щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій виносяться ВРУ, Президентом України, Кабміном, НБУ, СБУ. Розглядати пропозиції буде Рада національної безпеки та оборони України. 

Верховна Рада України ратифікувала угоду про асоціацію з Європейським Союзом. За таке рішення проголосувало 355 народних депутатів.

Президент України підписав документ прямо в залі Парламенту. У Європарламенті за ратифікацію проголосували 535 депутатів.

Підписавши закон, Петро Порошенко заявив про те, що всі необхідні процедури виконано і угода набере чинності з 1 листопада 2014 року.

Верховна Рада України прийняла Закон України  «Про внесення змін до Закону України 'Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України' щодо місця перебування та права на освіту» від 12.08.14 р. № 1635-VII.  Документом урегульовано правові відносини та порядок дій для громадян, які покинули окуповану територію для навчання на материковій Україні.

Так, за зверненням цих громадян підрозділи міграційної служби видають довідки, що підтверджують місце їх перебування. Такі довідки видають їм у день звернення на підставі паспорта громадянина України чи іншого передбаченого законодавством ідентифікуючого документа та письмової заяви, в якій зазначають фактичну адресу. При цьому відомості (відмітка) про місце перебування такої особи не вносять до її паспорта.

Зазначені особи мають право на навчання (продовження навчання) за рахунок коштів держбюджету відповідно до затверджених умов прийому на навчання на відповідний рік. Такі особи мають право отримати місця у гуртожитках на час навчання.

Якщо вони не потрапили до списку держзамовлення для навчання за рахунок бюджету, за зверненням вишу центральний орган виконавчої влади надає (розміщує) додаткові місця держзамовлення з урахуванням напряму, обраного абітурієнтом, у порядку, встановленому КМУ.

Кабінет Міністрів України постановою 'Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами' від 13.08.14 р. № 408 визначив, кому Уряд видаватиме “добро” на перевірку платників податків.

У зв'язку із запровадженням статті 31 Закону 'Про Державний бюджет України на 2014 рік' обмежень на проведення перевірок держінспекціями та іншими контролюючими органами Кабмін затвердив перелік, згідно з яким надаватиме дозвіл на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців. До переліку включили 61 контролюючий орган.

Крім того, урядовці зазначили: у разі, проведення перевірок за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України, дозвіл Кабміну не потрібен.

Кабінет Міністрів України  постановою «Про внесення змін до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» від 27.08.14 р. № 403 встановив, що термін 30 днів, протягом якого безробітні мають хоча б один раз відвідати центр зайнятості, може бути продовжено у випадку:

— наявності поважних причин. При цьому така поважна причина обов’язково має бути підтверджена відповідними документами. До поважних причин відносять: хворобу громадянина, смерть членів сім’ї та родичів, догляд за хворою дитиною віком до 14 років, відвідування лікарні, судових та правоохоронних органів, районних військкоматів, інших державних установ та інші обставини, які унеможливлюють відвідування центру зайнятості;

— дії обставин непереборної сили. Громадяни можуть не з’являтися до центру зайнятості й у випадку надзвичайної ситуації. Її виникнення на запит центру зайнятості підтверджується відповідним органом влади.

Кабінет Міністрів України  постановою «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» від 06.08.14 р. № 409 установив громадянам, які мають субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, соціальні норми житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких надано пільги.

Наприклад, для користування послугами з газопостачання соціальні нормативи встановлено в такому розмірі: за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання − 6 куб. м на одну особу; якщо є газова плита, але відсутні централізоване гаряче водопостачання та газовий водонагрівач − 9 куб. м на одну особу; якщо ж є газова плита та газовий водонагрівач − 18 куб. м на одну особу. При цьому раніше норми споживання газу за цих умов становили 9,8; 18,3 та 23,6 куб. м на одну особу відповідно.

Зауважимо, субсидію для відшкодування оплати вартості житлово-комунальних послуг призначатимуть у розмірі соціальних нормативів користування відповідними послугами.

Кабінет Міністрів України  постановою 'Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення' від 20.08.14 р. № 413 затвердив Порядок, який визначає процедуру надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції (далі − АТО), забезпеченні її проведення.

Статус учасника бойових дій отримають:

— військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління держохорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, які брали безпосередню участь та забезпечували проведення АТО, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення;

— працівники підприємств, які залучалися і брали безпосередню участь в АТО в районах її проведення. 

Власне, приймати рішення про надання статусу учасника бойових дій буде міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. Її створення поклали на плечі Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО. Одна з головних умов надання статусу учасника бойових дій – подання командиром військової частини (органу, підрозділу) або іншим керівником установи всіх необхідних документів, які б підтверджували безпосередню участь підлеглого у АТО.

Це можуть бути: витяги з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень. Якщо ж командир або керівник не надали комісії всіх необхідних документів, особа яка брала участь в АТО, може це зробити самостійно. 

Державна фіскальна служба України надала роз'яснення 'Чи підлягає оподаткуванню військовим збором матеріальна допомога?' від 10.09.14 р. Фіскали роз’яснили: разову благодійну допомогу, яку надає роботодавець працівникам, не потрібно обкладати військовим збором. Адже, як наголошують податківці, благодійна допомога – не зарплата або інша виплата, пов’язана з трудовими відносинами. Відповідно вона не є об'єктом оподаткування військовим збором.

Національний банк України  постановою «Про внесення зміни до постанови Правління НБУ від 20.08.14 р. № 515» від 09.09.14 р. № 557 скасував свою нещодавню заборону кредитувати в інвалюті юросіб, фізосіб-підприємців та постійні представництва юросіб-нерезидентів з метою використання цієї іноземної валюти на внутрішньому ринку України.

Тож ці госпсуб’єкти зможуть отримувати інвалютні кредити не лише для оплати своїх зовнішньоекономічних зобов'язань, а й для використання на українському внутрішньому ринку.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра