Огляд законодавства

17-21 листопада 2014 року. Затверджено Положення про інвентаризацію активів і зобов'язань

Кабінет Міністрів України розпорядженням «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження» від 07.11.14 р. № 1085-р., затвердив перелік населених пунктів, де паралізовано роботу органів держвлади.

Кабмін наказав до 1 грудня евакуювати бюджетників з непідконтрольних Україні територій, де органи держвлади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

При цьому МВС України та СБУ за поданням Антитерористичного центру, щомісяця вноситимуть на розгляд КМУ пропозиції щодо внесення змін до затвердженого Переліку.

Кабінет Міністрів України на своєму офіційному сайті повідомив про встановлення рівних умов ціноутворення для всіх вітчизняних та імпортних ліків. Як відомо, лікарські засоби і вироби медичного призначення вітчизняного виробництва, оптово-відпускна ціна яких нижча 12 гривень за одну упаковку, не підлягали держрегулюванню (крім придбаних за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів).

З 01.01.15 р. таку перевагу буде скасовано.

Нагадаємо, залежно від закупівельної ціни на лікарські засоби і вироби медичного призначення (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів) та соціально орієнтованих лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечних закладів торговельна (роздрібна) надбавка становитиме від 10 до 25% від закупівельної ціни.

Кабінет Міністрів України на своєму офіційному сайті рекомендує для комфортнішого святкування Нового року та 7 січня − Різдва Христового, а також раціонального використання робочого часу перенести для працівників, яким установлено п'ятиденний робочий тиждень, робочі дні з:

п'ятниці 2 січня — на суботу 17 січня;
четверга 8 січня — на суботу 31 січня;
п'ятниці 9 січня — на суботу 14 лютого.

Такий режим роботи не стосується органів Пенсійного фонду, «Укрпошти», Казначейства та банків. Щодо графіку роботи банківських відділень, то його визначає Нацбанк.

Державна фіскальна служба України на своєму офіційному сайті повідомила, що основними умовами звільнення від оподаткування доходів волонтерів є включення їх до відповідного Реєстру та цільове використання отриманої допомоги, яка має йти на користь окремих категорій громадян:

— учасників бойових дій АТО або на користь членів сімей таких учасників, які під час участі в АТО зазнали поранення, загинули чи визнані безвісно відсутніми в установленому порядку;

— учасників масових акцій громадського протесту в Україні, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я під час участі в цих акціях у період з 21.11.13 р. по 28.02.14 р., а також 02.05.14 р. в місті Одесі, або на користь членів сімей таких учасників, які загинули чи померли внаслідок отриманих у цей період поранень чи визнані безвісно відсутніми;

— фізосіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) АТО, та/або вимушено залишили місце проживання у зв'язку з її проведенням в таких населених пунктах;

— фізосіб, які мешкали на території Криму та вимушено залишили місце проживання у зв'язку з тимчасовою окупацією території України.

Державна фіскальна служба України у своєму листі «Щодо відображення в податковому обліку витрат при настанні обставин непереборної сили» від 16.10.14 р. № 5218/6/99-99-19-02-02-15  повідомила: якщо в продавця виникли обставини, які перешкоджають виконанню договору постачання на умовах передоплати, він має право відкоригувати податкові зобов'язання з ПДВ, нараховані на суму авансу від покупця. Для цього достатньо виписати розрахунок коригування до податкової накладної.

Виходить, якщо на дату отримання авансу продавець збільшив податкові зобов'язання з ПДВ, але в подальшому в нього виникли обставини (у тому числі непереборної сили), які унеможливили виконання умов договору постачання, а аванс повернено,  продавець виписує розрахунок коригування до податкової накладної та зменшує нараховані раніше податкові зобов'язання з ПДВ.

Міністерство фінансів України наказом «Про затвердження Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань» від 02.09.14 р. № 879 затвердило Положення про інвентаризацію активів і зобов'язань (далі Положення). Документ прийшов на заміну попередніх інструкцій з проведення інвентаризації (останні, звісно, втрачають чинність). Положення вступить у свої права з 1 січня 2015 року. Застосовувати його мають усі без винятку юрособи (крім банків), а також представництва нерезидентів. Бюджетники також мають узяти його на озброєння.

Зверніть увагу, інвентаризаційні описи, акти інвентаризації та звіряльні відомості оформлюють відповідно до вимог оформлення первинних документів, установлених Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом МФУ від 24.05.95 р. № 88. При цьому потрібно не забути про їх обов'язкові реквізити та вимоги самого Положення. Матеріали інвентаризації можуть бути заповнені як рукописним способом, так і за допомогою електронних засобів обробки інформації. Для бюджетних установ форми відомостей про результати проведених інвентаризацій визначать законодавством окремо.

Національний банк України постановою «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 29 серпня 2014 року № 540» від 12.11.14 р. № 722 вніс зміни до механізмів щодо стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України.

Зокрема, резидентам дозволили достроково погашати кредити (позики) в інвалюті за договорами з нерезидентами (у т. ч. у разі укладання додаткових угод до кредитних договорів) за рахунок коштів, залучених за іншим кредитом/позикою. Звісно, якщо за цим договором передбачено більш пізній строк виконання зобов'язань позичальника (повністю або частково) порівняно з умовами попереднього кредитного договору (договору позики).
Також до 02.12.14 р. уповноважені банки не каратимуть за порушення ліміту загальної довгої відкритої валютної позиції.

Держінспекція України з питань праці у листі «Щодо оплати праці на рівні мінімальної заробітної плати» від 15.09.14 р. № 32-21/01-1715 повідомила, що оплата праці на рівні мінзарплати допустима тільки для простої некваліфікованої праці. Назви таких професій передбачені розділом 9 Класифікатора професій 'Найпростіші професії'.

Встановлення мінзарплати для інших професій, зазначених у 1−8 розділах Класифікатора професій, Держінспекція України з питань праці вважає порушенням законодавства про працю (ст. 96 Кодексу законів про працю України, далі − КЗпП). Такий стан погіршує умови трудових договорів працівників у порівнянні з чинним законодавством, що є недопустимим згідно зі ст. 16 КЗпП.

За порушення законодавства про працю, у т.ч. використання найманої праці без належного оформлення на сьогодні передбачена кримінальна (ст. ст. 172, 173 Кримінального кодексу України) та адміністративна відповідальність (ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра