Огляд законодавства

18 – 22 травня 2020 року. В Україні запроваджується адаптивний карантин

Кабінет Міністрів України запроваджує адаптивну модель карантину.

Водночас Уряд послаблює загальнонаціональні обмежувальні заходи, але вони діятимуть лише в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація.

Рішення про пом’якшення або посилення карантину в областях відтепер будуть ухвалювати регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки (далі – ТЕБ) і надзвичайних ситуацій (далі – НС) за умови дотримання трьох цільових показників:

1) інцидентність (середня кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тисяч населення) становить менше ніж 12 осіб на 100 тисяч населення;

2) завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менше 50%;

3) середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить більше ніж 12 на 100 тисяч населення протягом останніх семи днів.

Регіональні комісії ТЕБ та НС мусять переглядати рішення щосім днів.

Отже, з 22 травня дозволено:

 • проведення спортивних заходів до 50 осіб та без глядачів (заходи, де має бути понад 50 осіб, погоджуються з Міністерством охорони здоров’я України);
 • проведення релігійних заходів (не більше однієї особи на 10 м2);
 • регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжнародному сполученні;
 • діяльність готелів (без ресторанів).

З 25 травня дозволено:

 • роботу метрополітену;
 • відвідування закладів дошкільної освіти.

З 01 червня буде дозволено:

 • роботу спортивних залів, фітнес-центрів (групові заняття до 10 осіб);
 • відвідування занять у закладах освіти (у групах до 10 осіб);
 • залізничні перевезення в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому);
 • міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом.

З 10 червня буде дозволено:

 • діяльність закладів харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях;
 • діяльність закладів культури (приймання відвідувачів за рішенням власника);
 • культурні заходи (не більше однієї особи на 5 м2);
 • діяльність закладів, що надають послуги з розміщення.

З 15 червня буде дозволено:

 • відкриття аеропортів.

Водночас залишається обов’язковим на всіх етапах карантинних послаблень:

 • проведення регулярної дезінфекції;
 • дотримання соціальної дистанції;
 • носіння захисних масок;
 • наявність документів, що посвідчують особу.

Лишається під забороною:

 • самовільне залишення місць самоізоляції, обсервації;
 • проведення масових заходів із кількістю учасників понад 10 осіб;
 • діяльність ТРЦ (крім розміщених у них магазинів);
 • здійснення пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі;
 • перебування в громадських будинках в спорудах, громадському транспорті без носіння засобів індивідуального захисту;
 • діяльність театрів та кінотеатрів;
 • перебування за столом на відкритих майданчиках кафе та ресторанів більше чотирьох осіб (без урахування дітей до 14 років);
 • діяльність культурних закладів (крім музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників);
 • відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» № 590-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 13 травня 2020 року.

Закон передбачає комплекс змін, спрямованих на вдосконалення діяльності банків, зокрема шляхом зміцнення корпоративного управління, та врегулювання особливостей судового провадження у справах щодо виведення банків з ринку. Крім того, законом запроваджуються оновлені механізми виведення банків з ринку, які спрямовані на удосконалення ліквідаційної процедури та задоволення вимог якомога більшої кількості кредиторів банку, що ліквідується, а також удосконалення механізмів можливої участі держави у виведенні банку з ринку. Такий крок сприятиме надійності та стабільності банківської системи, відновленню довіри до неї з боку вкладників і кредиторів.

Реалізація положень закону допоможе підвищити якість та ефективність виконання Національним банком своїх функцій у сфері банківського регулювання та нагляду, завершити процедури виведення банків з ринку/ліквідації тих банків, рішення щодо яких скасовані судами.

Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» № 466-IX (законопроєкт № 1210).

Нагадаємо, що прийнятий законопроєкт № 1210 був ще у січні 2020 року, а з 11 лютого (понад три місяці) очікував на підпис Глави держави. Протягом цього часу бізнес неодноразово звертався до Президента з проханням ветувати цей закон. Але, як бачимо, податкову реформу у 2020 році ми все ж отримали.

Закон передбачає низку змін, спрямованих на вдосконалення та спрощення системи адміністрування податків, її узгодження зі світовими стандартами. Також він має на меті запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементацію положень Плану протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS).

Крім того, передбачені документом зміни забезпечують необхідні умови для реформування Державної податкової служби та відкривають можливість для перетворення її структури відповідно до концепції єдиної юридичної особи.

Удосконалюється й система адміністрування податків та розширюються можливості онлайн-сервісів для платників. Відтепер платник, який подає звітність в електронній формі або пройшов електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, зможе подати заяву про бажання отримувати документи від податкових органів в електронній формі.

Реалізація положень закону також розширює інвестиційні стимули шляхом запровадження прискореної амортизації основних засобів.

Водночас Президент звернувся листом до Прем’єр-міністра, у якому запропонував спільно з представниками бізнес-асоціацій та експертами напрацювати та внести до Верховної Ради законодавчі ініціативи з метою:

 • впровадження прозорих і деталізованих механізмів реалізації положень щодо обмежень, запроваджених для запобігання ухиленню від оподаткування;
 • визначення чітких та зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній, а також надання платникам податків достатнього часу для забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування відповідних об’єктів оподаткування (з урахуванням обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням у світі COVID-19).

Також, на думку Президента, має бути зменшений розмір штрафів за окремі незначні податкові правопорушення.

Крім того, Уряд має забезпечити захист даних та інформації, отриманих органами контролю зі звітності резидентів України щодо доходів, зокрема, отриманих з джерел за межами України, а також даних, які одержуються від компетентних органів іноземних держав відповідно до закону. Має бути розглянуте питання щодо встановлення кримінальної відповідальності за незаконне розголошення таких даних та інформації.

Глава держави звернувся до Кабінету Міністрів з пропозицією розробити та внести до парламенту законопроєкт щодо одноразового декларування. Ці законодавчі зміни повинні бути підготовлені у тримісячний строк у співпраці з експертами, бізнесом і Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Також Уряд має підготувати із залученням представників бізнесу, експертів і народних депутатів пропозиції щодо:

 • системного вдосконалення та спрощення процедур адміністрування податків і зборів;
 • забезпечення чіткості правил оподаткування, уніфікації та зрозумілості термінології.

Відповідний законопроєкт повинен бути внесений на розгляд Верховної Ради України до кінця 2020 року.

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало правила роботи офісів під час карантину в Україні. МОЗ рекомендує відсторонити від офісної роботи працівників, які перебувають в групі ризику до коронавірусу.

Відповідно до нових правил всі офіси повинні бути забезпечені рідким милом, антисептиками та паперовими рушниками, а на вході до офісного приміщення власник повинен організувати місце для обробки рук антисептиком. Також на вході мусить бути розмітка в 1,5 метра. Кожні дві години в офісі повинні проводитися вологе прибирання та провітрювання.

Офісні працівники перед початком роботи повинні проходити обов’язковий температурний скринінг, а також зобов’язані використовувати маски в приміщенні. Працівники повинні регулярно мити руки рідким милом та дезінфікувати їх. Також працівникам необхідно уникати контактів з людьми, які мають симптоми респіраторних захворювань.

Гості та відвідувачі офісів пропускатимуться лише за попереднім записом, а також повинні обов’язково мати засоби індивідуального захисту. У зонах очікування дистанція між відвідувачами не повинна бути меншою за 1,5 метра, а на одну особу відводиться 10 квадратних метрів.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра