Огляд законодавства

19 − 23 вересня 2016 року. Урядом визначені розміри винагород для державних і приватних виконавців

Президент України підписав Закон України «Про внесення зміни до статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо визначення передач європейського виробництва» від 17.05.16 р. № 1364-VIII.

Відповідно до норм закону передачею європейського виробництва вважають передачу, створену однією або декількома юрособами − резидентами держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

Якщо передачу створено на замовлення чи за участю однієї або декількох юросіб − резидентів держави, визнаної парламентом України державою-агресором та/або державою-окупантом, вона не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва.

Слід нагадати, що ліцензіати (окрім супутникового мовлення) у часомежах між 07:00 та 23:00 повинні дотримуватися таких пропорцій між українськими та іноземними передачами:

  • передачі європейського виробництва, а також США та Канади повинні становити не менше ніж 70% загального тижневого обсягу мовлення, у т. ч. не менше від 50% загального тижневого обсягу мовлення − передачі українського виробництва;
  • у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше ніж 50% загального щотижневого обсягу мовлення.

Кабінет Міністрів України постановою «Про внесення змін до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» від 08.09.16 р. № 602 визначив, що набути статус учасника бойових дій зможуть лише ті особи, яких залучали до проведення АТО на строк не менше ніж 30 календарних днів, зокрема за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

Це обмеження не поширюється на осіб, які виконували службові завдання в умовах безпосереднього зіткнення з противником, проводили розвідку, а також отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальше виконання відповідних завдань (окрім випадків необережного поводження зі зброєю та самокалічення або симуляції хвороби).

Крім того, постановою уточнено перелік документів, що є підставою для отримання статусу учасника бойових дій.

Кабінет Міністрів України постановою «Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» від 08.09.16 р. № 635 вніс зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

По-перше, до сукупного доходу під час розрахунку субсидії не включатимуть: вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації, суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я, що пов'язане з виконанням ним трудових обов'язків.

По-друге, змінили підхід до обрахунку сукупного доходу сім'ї в тому випадку, якщо її повнолітній член отримує середньомісячний дохід, менший за прожитковий мінімум, або взагалі не має доходу. Раніше в такому разі для обрахунку субсидії просто враховували умовний щомісячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму (окрім студентів та військових-строковиків). А тепер підхід диференціювали. Якщо в такого члена сім'ї:

  • середньомісячний дохід менший за прожитковий мінімум, а також якщо дохід взагалі відсутній, однак він навчався за денною формою навчання в загальноосвітньому, професійно-технічному, вищому навчальному закладі, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначають на рівні одного прожиткового мінімуму;
  • середньомісячний дохід менший за прожитковий, але він отримував хоча б один із таких видів доходу: пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та II груп внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, допомогу по безробіттю (або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла 18-річного віку станом на 31 грудня року, за який враховують такі доходи), то в розрахунок субсидії включають фактичні розміри отриманих такими особами доходів;
  • якщо доходи відсутні, то до розрахунку беруть середньомісячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму.

Для військових-строковиків середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (неотриманих) доходів визначають на рівні половини розміру прожиткового мінімуму.

Пенсіонерам, що не працюють і не мають інших доходів, окрім пенсії, до середньомісячного сукупного доходу враховують розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначають субсидію.

До того ж заяву й декларацію про призначення субсидії можна буде подати електронною поштою через офіційний веб-портал Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з підтвердженням особи через систему BankID. До цього електронкою могли подати декларацію тільки ті особи, що мають електронний цифровий підпис.

Уточнено порядок автоматичного призначення субсидії громадянам на наступний період, а також дії особи в разі незгоди з рішенням про автоматичне призначення субсидії.

Кабінет Міністрів України постановою «Про затвердження Порядку виплати винагород державним виконавцям та їх розмірів і розміру основної винагороди приватного виконавця» від 08.09.16 р. № 643 визначив механізм виплати винагород держвиконавцям, а також розміри винагород держвиконавців і основної винагороди приватного виконавця.

За фактичне виконання (повне або часткове) виконавчого документа майнового характеру держвиконавцям виплачують винагороду в розмірі:

  • 2% стягнутої суми або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом, − державному виконавцю, на виконанні в якого перебував (перебуває) виконавчий документ;
  • 0,5% стягнутої суми або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом, − керівнику органу державної виконавчої служби та його заступникам, яким безпосередньо підпорядкований держвиконавець.

Якщо держвиконавець забезпечив фактичне виконання в повному обсязі виконавчого документа немайнового характеру, розмір винагороди становитиме одну мінзарплату (якщо боржниками за виконавчим документом є фізособи) або дві мінзарплати (якщо боржник − юрособа).

Для отримання винагороди держвиконавець повинен подати відповідну заяву.

Держвиконавець не має права на винагороду, якщо його притягнуто до дисциплінарної відповідальності у зв'язку із здійсненням виконавчого провадження, за яким подано заяву про виплату винагороди, або його дії (рішення) чи бездіяльність визнано неправомірними.

Розмір винагороди приватного виконавця зовсім інший. За повне або часткове виконання виконавчого документа майнового характеру − основна винагорода становить 10% стягнутої ним суми або вартості майна, що підлягає передачі за виконавчим документом.

За фактичне виконання в повному обсязі виконавчого документа немайнового характеру, за яким боржником є фізособа, приватний виконавець отримає основну винагороду в розмірі двох мінзарплат. Якщо тут боржником є юрособа − чотири мінзарплати.

Державна фіскальна служба України у своєму листі «Про порядок нарахування податкових зобов'язань при безоплатному постачанні товарів/послуг» від 11.08.16 р. № 17515/6/99-99-15-03-02-15 підтримала тенденцію до нарахування лише одного податку на додану вартість (далі − ПДВ) − постачальницького − під час безоплатної передачі товарів та послуг. Щоправда, податківці дозволяють не нараховувати компенсуючих податкових зобов’язань за п. 198.5 Податкового кодексу України, якщо безоплатне постачання відбувається «в межах господарської діяльності». Тільки от визначати приналежність безоплатного постачання до госпдіяльності кожний платник повинен самостійно.

Державна фіскальна служба України в листі «Щодо особливостей складання, реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних в рамках виконання договору підряду» від 30.08.16 р. № 14970/5/99-99-15-03-02-16 повідомила: якщо за умовами договору підряду роботи оплачує не замовник, а інша особа, то жоден із платників ПДВ не має права на податковий кредит.

Податківці пояснили, що в цьому випадку виконавець оформлює та реєструє в ЄРПН податкову накладну на отримувача (замовника) робіт. Оскільки він не оплачує виконаних робіт, то не має права на податковий кредит.

Інша сторона, хоч і здійснює оплату за виконані роботи, не є їх замовником, тож не отримає податкової накладної від виконавця для відображення податкового кредиту.

Державна фіскальна служба України листом «Щодо зменшення податку на прибуток підприємств на суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» від 06.06.16 р. № 19570/7/99-99-15-02-02-17 повідомила: квартальні платники податку на прибуток можуть урахувати в зменшення податку на прибуток за календарний квартал, півріччя, три квартали, рік суму податку на нерухоме майно, відмінне від земділянки, нарахованого за такий звітний період. Річні платники враховують нараховану суму податку на нерухомість у зменшення податку на прибуток за підсумками року.

При цьому, за словами податківців, якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку або його сума менша за суму податку на нерухомість, неврахований залишок останнього не переносять на зменшення податку на прибуток наступних звітних періодів.

Державна фіскальна служба України в листі «Щодо затвердження форми та Порядку розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво» від 02.09.16 р. № 29468/7/99-99-15-02-01-17 повідомила, що починаючи з декларування за три квартали 2016 року постійні представництва нерезидентів Розрахунок податку на прибуток подають за оновленою формою та в порядку, затвердженими наказом Мінфіну України від 13.06.16 р. № 544.

Отже, до 09.11.16 р. включно таким суб’єктам господарювання, котрі звітують щокварталу, потрібно скласти та подати оновлену податково-прибуткову звітність.

Зауважимо, що в нових розрахунках, зокрема, змінено рядки: «розрахунок авансового внеску з податку на прибуток», «виправлення помилок», а також введено новий додаток ВД «Відомості про доходи (прибутки), звільнені від оподаткування на підставі міжнародного договору України».

Державна фіскальна служба України в листі «Про надання податкової консультації щодо адміністрування акцизного податку» від 13.09.16 р. № 19817/6/99-99-12-03-03-15 розповіла, що загрожує платнику податків за порушення граничного терміну реєстрації акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних. Зокрема, за таке порушення на платника накладуть штраф у розмірі від 2,0% до 40,0% суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних, залежно від кількості днів порушення терміну їх реєстрації.

Нагадаємо: акцизні накладні потрібно зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше від 15 календарних днів, що настають за датою їх складання.

Міністерство юстиції України у своєму листі «Щодо окремих питань застосування Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 21.06.16 р. № 21413/677-0-2-16/8 повідомило, що не потрібно вносити зміни до Держреєстру речових прав на нерухоме майно у зв’язку з перейменуванням адрес реєстрації нерухомого майна. Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.04 р. № 1952-IV не містить імперативних норм, які б вимагали вносити такі зміни.

Отже, зазначення в правовстановлюючих документах адрес об’єктів нерухомого майна, що існували до перейменування вулиць та інших об’єктів топоніміки населених пунктів, не впливає на зміст права власності та чинність цих документів.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра