Огляд законодавства

20-24 жовтня 2014 року. Почали діяти тимчасові преференції для бізнесу та громадян із зони АТО

Президент України підписав Закон «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.14 № 1669-VII.

Законом встановлено тимчасові преференції для бізнесу та громадян із зони АТО.

Зокрема, суб'єктам господарювання та громадянам не матимуть права нараховувати пеню та/або штрафи на основну суму кредитів та позик із 14.04.14 року (дата початку проведення АТО). Якщо вони вже були нараховані, їх буде скасовано.

Також ввели мораторій на нарахування пені громадянам за несвоєчасне внесення платежів за житлово-комунальні послуги. А тим, хто вже сплатив такі суми, що нараховані з 14.04.14 року, їх зарахують у майбутні платежі за зазначені послуги.

Також органам держнагляду за госпдіяльністю заборонили перевіряти суб'єктів господарювання (окрім суб'єктів із високим ступенем ризику).

Суб'єктам господарювання, у яких у період проведення АТО закінчився строк дії ліцензій та документів дозвільного характеру, його автоматично продовжать до завершення АТО.

Підприємства, що діють на території АТО, можуть не сплачувати земподаток та орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності.

На період дії закону іпотекодержатель не може набути у власність та реалізувати нерухоме майно в іпотеці, що розташоване на території АТО й належить громадянам (у т.ч. підприємцям), або юрособам — суб'єктам малого й середнього підприємництва.

Виселяти таких осіб із приміщень забороняється.

Платники єдиного внеску, розташовані на території АТО, звільнені від його сплати, починаючи з 14.04.14 р. Штрафні та фінансові санкції за невиконання обов'язків платника єдиного внеску за цей період також не застосують (або скасують).

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, і втрачає чинність через шість місяців з дня завершення АТО, крім п. 4 ст. 11 «Прикінцеві та перехідні положення».

Кабінет Міністрів України постановою «Про особливості реалізації прав деяких категорій осіб на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 01.10.14 р. № 531 визначив, що переміщені з Криму та зони АТО працівники або добровільно застраховані особи мають право на матзабезпечення та соцпослуги, якщо страховий випадок настав до моменту переміщення застрахованої особи.

Таку допомогу їм нададуть за фактичним місцем проживання (перебування).

Отримати матзабезпечення та соцпослуги можна, подавши  документи, які підтверджують право застрахованих осіб на їх надання. Якщо таких документів немає, допомогу надаватимуть на підставі відомостей із Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Якщо цей Реєстр не містить необхідних відомостей, таких осіб не кинуть напризволяще і нададуть допомогу в мінімальному розмірі. Після надходження документів, що підтверджують право застрахованих осіб на її надання, суми допомоги перерахують.

Державна фіскальна служба України в підкатегорії 116.10 ЗІР надала таке роз'яснення: оскільки поставка товарів, які мають митний статус українських, із материкової України у ВЕЗ «Крим» прирівнюється до митного режиму експорту, підакцизні товари, що постачають на територію ВЕЗ «Крим», маркуються, якщо це передбачено умовами угоди на експорт.

Окрім цього, фіскали зауважили, що операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) за межі митної території України акцизним податком не обкладають. При цьому вивезеними чи експортованими за межі митної території України товари вважаються, якщо їх вивезення (експортування) засвідчено належно оформленою митною декларацією.

Державна фіскальна служба України в підкатегорії 116.10 ЗІР роз’яснила особливості постачання тютюну та алкоголю у ВЕЗ «Крим». Поставка товарів, які мають митний статус українських, із материкової України у ВЕЗ «Крим» прирівнюється до митного режиму експорту, підакцизні товари, що постачають на територію ВЕЗ «Крим», маркуються, якщо це передбачено умовами угоди на експорт.

Окрім цього, відомство нагадало, що операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) за межі митної території України акцизним податком не обкладають. При цьому вивезеними чи експортованими за межі митної території України товари вважаються, якщо їх вивезення (експортування) засвідчено належно оформленою митною декларацією.

Державна фіскальна служба України у листі «Про оподаткування податком на додану вартість» від 09.10.14 р. № 6875/7/99-99-19-03-02-17 роз'яснила, коли застосовують 7% ПДВ при постачанні медвиробів.

Отже, це мають бути медичні вироби, зазначені в постанові КМУ «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків» від 03.09.14 р. № 410 (далі – Перелік), а також  медичні вироби, що мають відповідне маркування для встановлених у Переліку товарних позицій.

Медвироби, які не увійшли до Переліку, оподатковують за ставкою ПДВ 20% незалежно від того, чи їх постачають на митній території України, чи ввозять на неї.

Міністерство внутрішніх справ України видало наказ «Про затвердження зразка та Порядку видачі довідки, що підтверджує місцеперебування громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї, та зразка письмової заяви» від 26.09.14 р. № 997. Щоб засвідчити адресу, за якою громадяни України, які проживають в Криму або переселилися з нього, можуть отримувати офіційну кореспонденцію, їм слід звернутися до будь-якого відділення міграційної служби за отриманням довідки.

Наразі визначено порядок видачі такої довідки. Для її оформлення необхідно подати:

  • письмову заяву;
  • паспорт громадянина України чи інший документ, до якого вносять відомості про реєстрацію місця проживання.

Визначено й форми зазначених заяви та довідки.

Міністерство соціальної політики України наказом “Про затвердження форми заяви про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції” від 08.10.14 р. № 738 затвердило форму заяви про взяття на облік особи, яка переміщується з Криму або району проведення антитерористичної операції.

Із цією заявою та паспортом (або з іншим документом, який посвідчує особу) переселенці мають звертатися до підрозділу з питань соцзахисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад. Усе це необхідно для отримання відповідної довідки про взяття на облік, яка дозволить переселенцям отримувати грошову допомогу (але не довше 6 місяців) для оплати житла та комунальних послуг, доки переселенці не влаштуються на роботу.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра