Огляд законодавства

21 – 25 вересня 2015 року. Затверджено нову форму декларації з екологічного податку

Міністерство фінансів України затвердило нову форму податкової декларації  екологічного податку (див. наказ Мінфіну України «Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку» від 17.08.15 р. № 715 (набирає чинності з дня його офіційного опублікування).

Платники податку звітують за нею протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.

Зазначимо, що нова форма Декларації суттєво відрізняється від чинної на сьогодні, яка була затверджена ще наказом ДПА України від 24.12.10 р. № 1010. Крім того, додатки до неї окремо містять Кодифікатори забруднюючих речовин.

Державна фіскальна служба України в підкатегорії 109.02 ЗІР ДФС України зазначила: фізособи-єдинники третьої групи, які за перше півріччя 2015 року перевищили обсяг доходу 1000000 грн, зобов’язані з 01.10.15 р. при здійсненні своєї госпдіяльності застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Фізособи-єдинники другої групи в разі перевищення обсягу доходу 1000000 грн у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 01.01.16 р. при провадженні своєї госпдіяльності розпочати застосування РРО.

Державна фіскальна служба України листом 'Щодо формування податкового кредиту при отриманні у користування об'єкта сервітуту (відмінного від земельної ділянки)' від 01.09.15 р. № 18681/6/99-99-1903-02-15 роз’яснила: операція передачі власником нерухомого майна на підставі договору сервітуту нерухомого майна (відмінного від земельної ділянки) іншій особі певних прав щодо користування таким майном є об’єктом оподаткування ПДВ.

Відповідно, якщо власник майна є платником ПДВ, за такою операцією він має оформити податкову накладну та нарахувати податкові зобов’язання за ставкою 20% ПДВ.

Отримувач послуг користування об’єктом сервітуту має повне право на формування податкового кредиту за такою податковою накладною за умови її правильного оформлення та реєстрації в ЄРПН.

Що стосується податку на прибуток, то доходи та витрати за такою операцією визнають за бухобліковими правилами. При цьому коригування фінрезультату до оподаткування на вартість послуг за користування об’єктом сервітуту р. ІІІ ПКУ не передбачено.

Нагадаємо: сервітут — це право користування чужим майном (ст. 401 Цивільного кодексу України). До того ж він не позбавляє власника майна, щодо якого він установлений, права володіння, користування та розпоряджання цим майном. Зі свого боку, особа, яка користується сервітутом, зобов'язана вносити плату за користування майном, якщо інше не встановлено договором, законом, заповітом або рішенням суду.

Державна фіскальна служба України в листі «Щодо порядку визначення бази оподаткування ПДВ за операціями з експорту електроенергії за ціною нижче її придбання» від 07.09.15 р. № 19090/6/99-99-19-03-02-15 розглянула ситуацію, у якій експорт товару, зокрема електроенергії, відбувається за ціною нижче ціни придбання. Вони наголосили, що сума перевищення ціни придбання над фактичною ціною не формує вартості експортованого товару.

Тож, на думку податківців, така різниця не підпадає під експортну операцію і оподатковується за ставкою 20%, а не 0%.

На суму різниці між вартістю експортованого товару та вартістю придбання такого товару платник ПДВ повинен скласти податкову накладну з типом причини «15» та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Державна фіскальна служба України листом «Щодо застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ» від 16.09.15 р. № 19763/6/99-99-19-03-02-15 вказала, що «зернову» пільгу, передбачену пп. 152 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ не застосовують сільгосппідприємства, які відповідають критеріям п. 209.6 ПКУ.

Отже, ті платники податку, у яких вартість сільгосптоварів/послуг, поставлених протягом 12 місяців, становить більше 75% вартості всіх товарів/послуг, операції з постачання власно вирощених зернових культур товарних позицій 1001 − 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД оподатковують за ставкою 20 % ПДВ.

При цьому зауважимо, що контролери не вимагають, аби таке сільгосппідприємство перебувало на спецрежимі.

Додатково нагадаємо: операції з першого постачання зернових та техкультур за ставкою 20 % ПДВ також обкладають підприємства, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств – виробників.

Державна фіскальна служба України в листі «Щодо оподаткування доходів від реалізації сільськогосподарської продукції» від  07.09.15 р. № 8479/X/99-99-17-02-01-14 нагадала, за яких умов звільняють від податку на доходи реалізацію сільгосппродукції.

Так, за пп. 165.1.24 ПКУ не оподатковують доходи, отримані від продажу власної сільгосппродукції, що вирощена безпосередньо фізособою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

  • садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва;
  • особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

При продажу продукції (крім продукції тваринництва) фізособа має подавати податковому агенту копію довідки про наявність у неї земельних ділянок за формою  № 3ДФ. Якщо підприємство-закупник отримало зазначену довідку, дані якої свідчать про наявність права на застосування пільги, то податок на доходи воно не утримує.

Державна фіскальна служба України в листі «Щодо порушень при заповненні форми № 1ДФ» від 02.09.15 р. № 18766/6/99-99-17-02-01-15 повідомила: якщо під час перевірки за I - II квартали контролери виявлять порушення порядку заповнення та подання податкових розрахунків за ф. № 1 ДФ, до податкового агента застосовується 510 чи 1020 грн (якщо протягом року було застосовано штраф за аналогічне правопорушення) штрафу, до загальної кількості порушень, зазначених у абз. 1 п. 119.2 ПКУ, а не до кожного порушення окремо.

Державна регуляторна служба України в листі «Щодо встановлення початку перебігу строку прийняття рішення про видачу ліцензії» від 14.09.15 р. № 6810/0/20-15 зауважила: початком перебігу строку прийняття рішення про видачу ліцензії є день одержання органом ліцензування заяви про отримання ліцензії.

Нагадаємо, строк прийняття рішення про видачу ліцензії становить десять робочих днів з дня одержання органом ліцензування заяви про отримання ліцензії.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра