Огляд законодавства

22 – 26 жовтня 2018 року. Уряд ухвалив План заходів щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі України до 2020 року

Кабінет Міністрів України ухвалив оновлений План заходів щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі України до 2020 року. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Оновлений План заходів покликаний посилити прозорість газовидобувного сектору і покращити якість його регулювання. Передбачається перейти на електронний формат обміну інформацією між видобувними компаніями та органами влади, створити портал з доступом до інформації про українські ресурси.

Очікується також розроблення нової версії Кодексу про надра, який кодифікує і впорядкує правила діяльності у видобувній галузі.

За словами Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона, Україна крок за кроком покращує умови для інвестицій у газовидобувний сектор. Парламент прийняв закони, які впроваджують стимулюючу ренту та гарантують її п’ятирічну недоторканність, спрямовують частину коштів на розвиток громад у видобувних регіонах, полегшують дозвільні процедури. У червні 2018 р. уряди України і Канади підписали лист про наміри щодо запровадження кращих практик управління видобувною галуззю.

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації «Щодо оподаткування акцизним податком продукції у випадку повернення якісної підакцизної продукції» від 22.10.2018 р. № 4499/6/99-99-15-03-03-15/ІПК розглянула цікаву ситуацію. Підприємство виробляє та провадить оптову торгівлю алкогольними напоями. Інколи покупці повертають якісну підакцизну (алкогольну) продукцію, з якої підприємство вже сплатило акцизний податок під час першої її реалізації. Надалі таку продукцію повторно реалізують іншим покупцям. У такому випадку податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку не коригують. Податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку під час реалізації повернутої якісної підакцизної продукції, з якої вже сплатили акцизний податок, не нараховують.

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації «Щодо практичного застосування норм чинного законодавства» від 22.10.2018 р. № 4511/6/99-99-13-02-03-15/ІПК повідомила, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема сума страхових платежів (страхових внесків) за договорами добровільного медичного страхування, сплачена будь-якою особою – резидентом за платника податку чи на його користь, крім випадків, перелічених у пп. «а» та «б» пп. 164.2.16 ПКУ.

Отже, платником ПДФО є фізособа, за яку чи на користь якої за договором добровільного медичного страхування товариством здійснено сплату сум страхових платежів (страхових внесків).

При цьому юридична особа як податковий агент має здійснити нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету від імені такої фізособи за її рахунок.

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації «Щодо складання податкової накладної за операцією з постачання особою – нерезидентом, яку не зареєстровано як платника ПДВ, послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України» від 19.10.2018 р. № 4492/6/99-99-15-03-02-15/ІПК розглянула таку ситуацію.

Резидент (платник ПДВ) отримав від нерезидента послуги, місце постачання яких – митна територія України. У підписаному акті отримувач послуг зробив зауваження щодо вартості таких послуг: «Розрахунок за виконані послуги проведено в сумі з урахуванням вказаних зауважень».

У такому випадку отримувач послуг на дату оформлення акта складає і реєструє в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкову накладну, в якій нараховує ПДВ за основною ставкою на основі вартості таких послуг.

Суму ПДВ отримувач включає до складу податкових зобов’язань і податкового кредиту у відповідному звітному (податковому) періоді.

Якщо між отримувачем і виконавцем виникли суперечності стосовно вартості виконаних послуг, вони можуть владнати їх самостійно або звернутися до суду. Після усунення суперечностей і внесення змін до первинних документів можна відкоригувати податкові зобов’язання з ПДВ, склавши і зареєструвавши в ЄРПН розрахунок коригування.

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації «Про оподаткування ПДВ» від 28.09.2018 р. № 4243/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомила, що при постачанні товарів за договорами товарного кредиту (товарної позики, розстрочки), умови яких передбачають сплату (нарахування) відсотків, датою збільшення податкових зобов’язань у частині таких відсотків вважається дата їх нарахування згідно з умовами відповідного договору.

Отже, якщо сторони укладають договори купівлі-продажу на умовах товарного кредиту, що передбачає відстрочення остаточних розрахунків на визначений строк та під процент, то незалежно від наявності боргового інструменту та форми розрахунків за такі товари база оподаткування ПДВ у продавця таких товарів (робіт, послуг) визначається виходячи з договірної вартості цих товарів, збільшеної на загальну суму процентів, визначених договором.

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації «Щодо здійснення медичної практики на спрощеній системі оподаткування фізичною особою – підприємцем» від 17.10.2018 р. № 4448/К/99-99-13-01-02-14/ІПК повідомила, що до платників єдиного податку другої групи належать підприємці, які надають послуги, в т. ч. побутові, платникам єдиного податку та/або населенню.

При цьому протягом календарного року: вони не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не перевищує одночасно 10 осіб; обсяг їх доходу не перевищує 1,5 млн грн.

Якщо підприємець виконує ці вимоги, він може бути платником єдиного податку другої групи, провадячи медичну практику і надаючи відповідні послуги винятково населенню або платникам єдиного податку.

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації «Щодо оподаткування доходів отриманих фізичною особою – підприємцем при здійсненні продажу товарів за допомогою платіжного терміналу» від 16.10.2018 р. № 4435/Д/99-99-13-01-02-14/ІПК повідомила: якщо підприємець-єдиноподатник використовує платіжний термінал для розрахунків за товари (послуги), його доходом буде сума, що надійшла на поточний рахунок.

Датою отримання доходу буде дата надходження коштів на розрахунковий рахунок.

Якщо під час використання платіжного термінала із суми виручки банк утримує комісійну винагороду за послуги з розрахункового обслуговування, доходом підприємця є повна сума виручки (разом із комісією, що утримав банк).

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації «Щодо необхідності реєстрації Товариства платником акцизного податку у разі отримання компенсації вартості за витрачене пальне при здійсненні операцій із заправки пальним техніки, зданої в оренду» від 05.10.2018 р. № 4299/6/99-99-15-03-03-15/ІПК роз’яснила, що у ситуації, коли товариство як орендодавець передало іншому суб’єкту господарювання техніку за договором оренди та за власний рахунок здійснює заправку такої техніки власним пальним і при цьому отримує від суб’єкта господарювання відшкодування вартості використаного пального, то операція з передачі (відпуску, відвантаження, заправки) палива від товариства до іншого суб’єкта господарювання є операцією з реалізації пального. Тож товариство має зареєструватись платником акцизного податку з реалізації пального та складати акцизні накладні.

При цьому здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому ПКУ, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 % вартості реалізованого пального.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра