Огляд законодавства

22-26 грудня 2014 року. Роз'яснено особливості електронного адміністрування ПДВ

Державна фіскальна служба України у листі «Про податок на додану вартість» від 10.12.14 р. № 14618/7/99-99-19-03-01-17 роз'яснила особливості електронного адміністрування ПДВ.

Фіскали нагадали про законодавчі зміни, що очікують ПДВшників із 01.01.15 р. Йдеться про відсутність права на податковий кредит за скаргою на постачальника, зміну правил визначення бази оподаткування у разі постачання товарів (послуг)  не нижче ціни їх придбання, а для необоротних активів – не нижче їх балансової вартості. Окрім того, буде підвищено межу для обов'язкової реєстрації платником ПДВ до 1 млн грн. Серед нововведень – запровадження системи електронного адміністрування ПДВ.

Державна фіскальна служба нагадала, що дата початку здійснення операцій із використанням електронного рахунку – 01.01.15 р. (для платників ПДВ). У разі реєстрації платниками ПДВ після 01.01.15 р. – дата ПДВшної реєстрації.

На електронні рахунки ПДВшники мають самостійно зараховувати кошти зі свого поточного рахунку в сумах:

– необхідних для збільшення суми, що обчислюється за п. 2001.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), яка дає право для реєстрації податкових накладних (далі – ПН) в Єдиному реєстрі, – недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань.

Починаючи з першого звітного періоду 2015 р. (січень, I квартал) звітність з ПДВ треба буде подавати виключно в електронній формі з дотриманням умови реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

ПН і розрахунки коригування складатимуть виключно в електронній формі, і вони підлягатимуть обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі незалежно від суми ПДВ. Це стосується і ПН, які не видають покупцям, і складених набувачами послуг нерезидентів, місце постачання яких знаходиться на території України.

ПН, складені у 2014 р., строк реєстрації яких у Єдиному реєстрі припадає на період з 01.01.15 р. до 15.01.15 р., підлягають реєстрації без дотримання вимог про наявність відповідної реєстраційної суми.

З електронного рахунку погашатимуться суми податкових зобов'язань, задекларованих у звітності з 01.01.15 р. А суми зобов'язань щодо уточнюючих розрахунків, донарахувань за результатами перевірок контролерів, а також штраф і пеню треба буде сплачувати зі свого поточного рахунку.

Якщо ПДВшник, який застосовує спецрежим, за підсумками звітного періоду задекларував суми ПДВ, що підлягають сплаті і до бюджету, і на свій спецрахунок,  то кошти з його електронного рахунку насамперед перераховуються до бюджету, і лише у разі повного розрахунку з бюджетом – на спецрахунок.

Від’ємне значення ПДВ, що виникло до 01.01.15 р., не братиме участі в обчисленні реєстраційної суми. Облік такого від’ємного значення ПДВшники вестимуть в окремому розділі та додатку декларації з ПДВ.

Державна фіскальна служба України у своєму листі  «Щодо вiдображення у митних декларацiях податкових номерiв платникiв ПДВ»  від 15.12.14 р. № 15182/7/99-99-24-02-02-17 надала роз'яснення щодо особливостей заповнення митної декларації (далі – МД) у зв’язку  з впровадженням з 01.01.15 р. системи електронного адміністрування.

Так, у документі потрібно буде зазначати додаткові відомості про податковий номер особи, яка претендуватиме на податковий кредит з ПДВ у розмiрi вiдповiдної сплаченої суми на митниці:

– у графі «В» МД на бланку єдиного адмiнiстративного документа;

– у графi «В» на паперовому примiрнику МД у рядку, в якому зазначено вiдомостi про сплату ПДВ, додатково у квадратних дужках;

– при декларуваннi товарiв за МД типiв 'IMXXYY' (де 'XX' – код вiдповiдного митного режиму, a 'YY' – один з кодiв АА, ТК, ТФ, ТН, ЕА, ДР, ДТ, ДЕ, ДМ) з наведенням у першiй колонцi 'Вид' графи 47 МД коду виду платежу '028', а в п'ятiй колонцi 'Спосiб платежу' зазначеної графи одного з кодiв способу розрахунку '01', '02' або '99'.

Крім того, у разі подання  додаткової декларацiї до МД або аркуша коригування, які передбачають повернення помилково та/або надмiру сплачених сум ПДВ, останні звірятимуть з  реєстраційною сумою, на яку платник має право зареєструвати податковi накладнi у ЄРПН, що обчислена за формулою п. 2001.3 Податкового кодексу України.

Якщо сума ПДВ, яка підлягає поверненню, більша, ніж реєстраційна сума за формулою, – це є пiдставою для вiдмови в оформленнi додаткової митної декларацiї або аркуша коригування. Відповідно, у такому випадку, аби зареєструвати згадані документи, платнику податку необхідно буде поповнити свій ПДВ-рахунок.

Державна фіскальна служба України листом «Щодо обкладення ПДВ операцій з продажу новорічних подарунків для дітей» від 24.11.14 р. № 7309/6/99-99-19-03-02-15 нагадала, що щорічно в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року звільняються від обкладення ПДВ операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, що закуповуються не лише за рахунок Фонду страхування від непрацездатності, а й за рахунок коштів профспілок та інших неприбуткових організацій.

Державна фіскальна служба України  наказом «Про внесення змін до окремих наказів ДФС України» від 15.12.14 р. № 367  змінила юрадреси деяких ДПІ у Луганській та Донецькій областях.

ДФСУ привела свої накази щодо дії її територіальних органів у зоні проведення АТО у відповідність до розпорядження КМУ 'Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження' від 07.11.14 р. № 1085-р.

Як наслідок, було оновлено перелік територіальних органів, у яких змінено юридичні адреси та на які покладено виконання функціональних обов'язків.

Державна фіскальна служба України наказом «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» від 11.12.14 р. № 362 затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (далі – Держреєстр). У ньому уточнено перелік моделей РРО, які суб’єкти господарювання можуть використовувати при здійсненні розрахункових операцій.

Порівняно із попередньою редакцією Держреєстру, новоприйнятий поповнився новими моделями касових апаратів.

Міністерство юстиції України наказом «Про внесення змін до Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу» від 10.12.14 р. № 2095/5 уточнило порядок написання назви юрособи.

Відкориговано Вимоги щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, затверджені наказом Мін’юсту України від 05.03.12 р. № 368/5 (далі – Вимоги № 368).

Відповідно до зміненого документа:

– найменування адвокатського бюро повинно включати прізвище адвоката, який його створив; – якщо юрособа не отримала статус волонтерської організації, вона не може використовувати словосполучення «волонтерська організація» у своїй назві чи діяльності;

 – суб’єкти господарювання можуть використовувати словосполучення «холдингова компанія» («державна холдингова компанія») та його похідні тільки якщо їхні установчі документи і діяльність відповідають вимогам Закону України «Про холдингові компанії в Україні» від 15.03.06 р. № 3528-IV.

Водночас великі та малі літери, вказані в установчих документах та реєстраційній картці, вважають тотожними.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України наказом “Про затвердження зміни до Національного класифікатора України ДК 003:2010” від 18.11.14 р. № 1361 затвердило Зміну № 2 до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій». Зміни наберуть чинності з 01.03.15 р.

Державна служба статистики України наказом “Про перенесення робочих днів” від 16.12.14 р. № 394 перенесла граничні терміни здачі звітності.

Держстат України переніс граничні терміни подання форм держстатистичних спостережень, за якими передбачено звітування упродовж 1-2 та 7-9 січня 2015 року.

Крім того, в період новорічних святкувань є зміни в роботі органів державної статистики. Робочі дні перенесено з:

п’ятниці 2 січня – на суботу 17 січня;

четверга 8 січня – на суботу 31 січня;

п’ятниці 9 січня – на суботу 14 лютого.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра