Консалтинг

Доцільність упровадження методики кайдзен в компаніях

Якщо всі процеси в компанії налаштовані та працюють як єдиний механізм з оптимальним використанням ресурсів – усі у виграші: і клієнт, і виконавець, а отже, прибутки зростають у геометричній прогресії. Саме з цією метою в діяльність компаній упроваджують технологію кайдзен, яка фактично уособлює сукупність методів покращання й оптимізації бізнесу. Про доцільність її впровадження та основні складники – далі.

Принципи методики кайдзен

Наріжний принцип методики кайдзен – щоденне вдосконалення всіх напрямів діяльності і безперервний процес саморозвитку. А втім, можна виокремити низку допоміжних принципів.

  • Головне – задовольнити потреби клієнта.
  • Проблеми необхідно визнавати і вирішувати.
  • Керівник повинен брати участь у виконанні проєктів і бути долученим до діяльності компанії безпосередньо частіше.
  • Інформація про компанію має бути відкритою.
  • Якість у пріоритеті.
  • Стандартизація високих результатів.
  • Мотивація на результат.

Реалізація кайдзен

Реалізація кайдзен і підтримування цієї практики в компанії не потребує особливого фінансування. Цю методику можна застосовувати в компанії будь-якого розміру і для будь-яких галузей. У процес безперервного вдосконалення залучаються абсолютно всі.

Кайдзен робить компанію, управлінця та фахівця гнучкими: у разі потреби оперативно перебудуватися під нові завдання буде не складно, робота не буде паралізована зовнішніми змінами і форс-мажорами. Крім того, кайдзен дає змогу економити на штаті: у таких компаніях кількість співробітників на 10–50% менше, тому що завдяки особливому мисленню будь-яка проблема вирішується оперативно і в найоптимальніший спосіб.

Керівник компанії, що працює за принципами кайдзен, повинен добре розуміти внутрішні й зовнішні процеси, збирати інформацію «у полі», тобто брати участь у робочих ситуаціях, а не довіряти звітам, тому що вони проходять через співробітників і відображають їхнє бачення. Коли керівник відстороняється від процесів, співробітників і реальних проєктів, починаються розпад у колективі, проблеми з контрагентами, погіршення алгоритмів роботи і зростання витрат.

Кайдзен не працює примусово: тільки зміна мислення дає змогу реалізовувати його принципи. І потрібне підкріплення – матеріальні та нематеріальні стимули. Від кайдзен не можна чекати швидких результатів – це процес формування нових цінностей і культури в компанії, який триває роки.

Концепція безперервного вдосконалення не має на увазі досягнення прийнятного рівня і заморожування процесів у цьому стані. У такого підходу є прагматичні обґрунтування. Світ, ринок, споживачі – усе змінюється щодня і безперервно, тому компанія або фахівці не можуть дозволити собі міняти щось глобально на кілька років уперед періодично у визначений час.

Безперервні зміни більше не повинні сприйматися як стрес – у сучасному світі це нормальний стиль життя і для компанії, і для людини. І щоб філософія кайдзен дійсно могла реалізовуватися, необхідна постійна психологічна та організаційна робота зі співробітниками й керівництвом.

Компаніям, які стикаються зі зростанням конкуренції і споживчих вимог, кайдзен допоможе бути на крок попереду. Однак варто пам’ятати, що ця система вимагає постійної роботи, крокові поліпшення потрібно впроваджувати щодня. Вони можуть бути незначними окремо, але в сукупності принесуть істотні стратегічні перемоги.

Кайдзен не підходить для тих, хто чекає швидких результатів. Це не інструкція зі збільшення продажів, а повноцінна філософія, яка охоплює кожного співробітника компанії. Після впровадження системи кількість персоналу можна скоротити на 20–50%. А кожен співробітник, що залишився в компанії, буде не просто щодня робити свою роботу, а постійно шукати можливості зробити її кращою, прагнутиме створювати і впроваджувати ефективні зміни. Ці зміни здебільшого не потребують фінансових вкладень, а лише концентрації людей на своїх обов’язках.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра