Право

Чи потрібно укладати трудовий договір із працівниками, що працюють на дому

Все частіше компанії наймають віддалених працівників, які виконують роботу вдома. Персонал не витрачає час на дорогу в офіс, а роботодавець платить за результат. Чи потрібно укладати трудовий договір з такими працівниками?

Трудовий договір із працівниками-надомниками укладається так само, як і з іншими працівниками.

Відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) трудовий договір це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом, згідно з яким працівник зобов’язується виконувати роботу відповідно до своєї кваліфікації та підпорядковуватися внутрішньому трудовому розпорядку. Своєю чергою власник підприємства або уповноважений ним орган має виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати необхідні умови праці, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Перед укладанням договору роботодавець повинен перевірити умови праці працівника-надомника, обстежити його житлово-побутові умови. У такому обстеженні мають брати участь представники профспілки підприємства (уповноважений представник трудового колективу), а також, за потреби, пов’язаної з характером подальшої діяльності надомника, представники санітарного та пожежного нагляду. Результати обстеження оформлюють відповідним актом.

Надомниками вважаються особи, які уклали трудовий договір із підприємством про виконання роботи вдома особисто з матеріалів і з використанням знарядь та засобів праці, що були виділені роботодавцем або придбані за рахунок його коштів, а також із власних матеріалів та з використанням особистих механізмів та інструментів із дозволу керівництва.

Підпунктом 1.1 Методичних рекомендацій щодо визначення робочих місць, затверджених протоколом Мінпраці від 21.06.1995 р. № 4, також визначено, що надомниками є працівники, робоче місце яких збігається територіально з місцем їхнього проживання.

Надомною працею можна вважати роботу, яку особа, що іменується надомником, виконує:

  • за місцем свого проживання або в інших приміщеннях за її вибором, але не у виробничих приміщеннях роботодавця;
  • за винагороду;
  • з метою виробництва товарів або послуг відповідно до вказівок роботодавця, незалежно від того, хто надає обладнання, матеріали або інші використовувані ресурси, якщо тільки особа не має у своєму розпорядженні такої міри автономії та економічної незалежності, яка необхідна для того, щоб вважати її незалежним працівником відповідно до національного законодавства або судових рішень.

Надомна робота потребує обліку як за обсягом виконаної роботи, так і за відпрацьованим часом, тобто застосування нормованих завдань.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра