Облік і звітність

Для ідентифікації клієнта під час здійснення касових операцій банки зможуть використовувати цифровий паспорт

01 грудня 2020 року набрала чинності постанова Національного банку України «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні» від 23 листопада 2020 року № 148 (далі – Постанова № 148). Що потрібно знати про неї – далі.

Постановою № 148 внесено зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 25 вересня 2018 року № 103, зокрема:

  • під час здійснення касових операцій для ідентифікації та верифікації клієнта чи його представника банки зможуть використовувати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку «Дія» (у порядку, визначеному нормативно-правовим актом Нацбанку з питань здійснення банками фінансового моніторингу);
  • спрощується процедура приймання банками на дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот і монет національної валюти та сумнівних щодо справжності банкнот іноземної валюти. У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт повинен надати контактну інформацію (номер телефона та/або електронну адресу);
  • на інкасаторські компанії поширено окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків. Йдеться про необхідність вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до Нацбанку, а також вилучення та передавання банкнот, зафарбованих спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання у спецпристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органів.
На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра