Облік і звітність

Форма № 20-ОПП подана, але дані з неї не внесено контролюючим органом до Єдиного банку даних: як діяти підприємству

Як діяти, якщо підприємство подавало форму № 20-ОПП, однак в електронному кабінеті інформації про подані об’єкти оподаткування немає? Чим небезпечна ця ситуація та як убезпечити підприємство від можливих неприємностей.

Платники можуть переглянути інформацію про власні об’єкти оподаткування у приватній частині свого електронного кабінету. Про це сказано в п. 8.8 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 року № 1588 (далі – Порядок № 1588).

Однак масовою стала ситуація, коли платник уже подавав форму № 20-ОПП щодо своїх об’єктів оподаткування, але згідно з даними електронного кабінету цих об’єктів оподаткування немає. Це означає, що цих відомостей немає і в Єдиному банку даних (далі – ЄБД). Пункт 8.6 Порядку № 1588 визначає строки, протягом яких інформація з електронної і з паперової форм № 20-ОПП вноситься до ЄБД. Як правило, дані із уже поданої форми № 20-ОПП втрачаються, якщо форму № 20-ОПП подавали в паперовій формі.

Найпростішим рішенням є повторне подання форми № 20-ОПП (у паперовій чи електронній формі) із супровідним листом, у якому має бути пояснено, що інформація про зазначені об’єкти оподаткування вже подавалася раніше. Також у цьому листі слід зазначити вимогу внести інформацію до ЄБД.

Водночас код ознаки надання інформації все одно буде «1» (первинне надання інформації). Код ознаки «3» (зміна інформації про об’єкт оподаткування) тут не спрацює, адже, відповідно до ЄБД, таких об’єктів оподаткування не існує.

Аби не отримати при цьому штрафи за несвоєчасне подання форми № 20-ОПП згідно з п. 117.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), рекомендовано в супровідному листі зазначити підтвердження того, що інформація про ці об’єкти вже подавалася раніше.

У більшості випадків дата створення об’єкта оподаткування встановлюється лише у внутрішніх документах підприємства (наприклад, в акті введення в експлуатацію). А штраф відповідно до п. 117.1 ПКУ за неподання форми № 20-ОПП застосовуватися не повинен.

Як варіант, можна послатися на карантинний мораторій (п. 521 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). Утім, навряд чи податківці під цей мораторій не будуть застосовувати штрафи за неподання форми № 20-ОПП щодо будь-яких об’єктів оподаткування (а не лише створених у період дії мораторію).

Відсутність у ЄБД відомостей про об’єкти оподаткування, щодо яких подано форму № 20-ОПП, означає порушення з боку податківців. Як можна поскаржитися на бездіяльність контролерів, якщо через невнесення інформації до ЄБД, наприклад, не змогли в бажані строки зареєструвати РРО чи акцизні склади? На жаль, розгляд скарги в цьому випадку може тривати довго. Але якщо ви все-таки вирішили «покарати» податківців, можна скористатися порядком, затвердженим наказом Мінфіну від 21.10.2015 р. № 916.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра