Облік і звітність

Із 2020 року підприємства повинні відображати інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності

Головне управління Державної податкової служби в м. Києві нагадало, що 01.01.2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1233» від 31.10.2018 року № 891. Що це означає для суб’єктів господарювання?

Новою урядовою постановою скасовано «Звіт про суми податкових пільг» та встановлено, що суб’єкти господарювання повинні відображати інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності, що подається контролюючому органу.

На виконання зазначеного наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» від 14.11.2019 р. № 481 податкову декларацію з податку на прибуток підприємств доповнено новим додатком ПП «Інформація про суми податкових пільг».

Із 01 січня 2020 року суб’єкти господарювання, які не сплачують податок на прибуток підприємств у зв’язку з отриманням податкових пільг, не подають до контролюючих органів «Звіт про суми податкових пільг», а ведуть облік сум таких пільг, які відображаються в додатку ПП до декларації.

У додатку ПП відображаються відомості щодо:

  • коду та найменування пільги за кожним видом податкових пільг з податку на прибуток підприємств згідно із довідником пільг, затвердженим Державною податковою службою України;
  • суми податку, не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги (вивільнені від оподаткування кошти);
  • строку користування податковою пільгою у звітному періоді;
  • суми податкової пільги, що використана за цільовим призначенням.

Наказом Міністерства фінансів України від 20.11.2019 р. № 488 також внесено зміни до форми та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (далі – Порядок), зокрема в новій редакції викладено додаток Д6 (додаток 6) до декларації.

Назву додатка 6 змінено на «Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю (Д6)».

Особливості визначення сум податку на додану вартість, не сплаченого платником до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, викладено в новому розділі V1 Порядку.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра