Облік і звітність

Неподання або несвоєчасне подання податкової звітності: які штрафи передбачено

Як відомо, платники податків, податкові агенти, а також інші суб’єкти у випадках, передбачених Податковим кодексом України (далі – ПКУ), несуть фінансову відповідальність за вчинення податкових правопорушень. Про штрафи за неподання, несвоєчасне подання податкової звітності та порушення термінів сплати узгоджених сум грошових зобовязань – далі.

Відповідно до п. 120.1 ст. 120 ПКУ у випадку неподання або несвоєчасного подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежів, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, караються накладенням штрафу в розмірі 1 020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Окрім штрафу за несвоєчасне подання декларацій, платник податків також буде змушений сплатити штраф у випадку прострочення сплати узгодженої суми грошового зобов’язання в таких розмірах (п. 124.1 ст. 124 ПКУ):

  • у разі затримки до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 5% погашеної суми податкового боргу;
  • у разі затримки понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу.

Якщо діяння платника податків щодо прострочення сплати узгодженої суми грошового зобов’язання вчинені умисно, вони тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25% від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов’язання (п. 124.2 ст. 124 ПКУ).

Діяння, вчинені умисно повторно протягом 1095 календарних днів або які призвели до прострочення сплати грошового зобов’язання на строк більше 90 календарних днів, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50% від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов’язання (п. 124.3 ст. 124 ПКУ).

Після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (п. 129.1 ст. 129 ПКУ):

  • якщо таке нарахування здійснював контролюючий орган, то пеня нараховується від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні;
  • якщо відповідне зобов’язання було нараховане платником самостійно, то нарахування пені розпочинається після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ.
На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра