Облік і звітність

Нова форма запиту контролюючого органу на проведення зустрічної звірки: що важливо знати

Варто нагадати, що з 22 лютого 2021 року в новій редакції викладено форму запиту контролюючого органу на проведення зустрічної звірки. Що потрібно знати суб’єктам господарювання про цю новацію – далі.

Відповідні зміни внесено наказом Міністерства фінансів України «Про внесення змін до форми запиту контролюючого органу на проведення зустрічної звірки» від 08 грудня 2020 року № 746, яким забезпечено приведення форми запиту до вимог статей 73 та 39 Податкового кодексу України щодо отримання контролюючим органом під час проведення зустрічної звірки інформації (документів), яка (які) необхідна (необхідні) для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» в ланцюгу постачання/ придбання товарів (робіт, послуг, інших об’єктів цивільних прав, що є предметом контрольованих операцій), від платників податків, які є сторонами контрольованої операції, що перевіряється, задіяні у вказаному ланцюзі, або платників податків та/або інших суб’єктів інформаційних відносин, які володіють інформацією, необхідною для визначення такої відповідності умов контрольованої операції.

Крім того, до форми запиту контролюючого органу на проведення зустрічної звірки внесена уточнююча інформація щодо реквізитів суб’єкта господарювання в частині зазначення серії паспорта фізичної особи в разі її наявності.

Слід нагадати, що зустрічні звірки не є перевірками, а проводяться з метою отримання податкової інформації, необхідної у зв’язку з проведенням перевірок.

Контролюючі органи мають право здійснювати зустрічні звірки даних суб’єктів господарювання щодо платника податків.

Під час проведення зустрічної звірки з’ясовуються лише питання, зазначені у письмовому запиті контролюючого органу на проведення зустрічної звірки.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра