Право

Перенесення та поділ відпустки: основні правила

Літо в розпалі, тож багато працівників насолоджуються відпустками. Проте досить часто трапляються ситуації, коли відпустку потрібно поділити на частини або взагалі перенести її термін. Як це зробити – далі.

Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше ніж 14 календарних днів. Ця частина відпустки не обов’язково має бути першою (ч. 1 ст. 12 Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі – Закон № 504, лист Мінсоцполітики від 05.07.13 р. № 290/13/116-13).

Остаточне рішення щодо надання працівникові відпустки приймає роботодавець. Тому з метою недопущення втрат робочого часу, беручи до уваги виробничі обставини, він може не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник. Також працедавець може запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки чи відмовитися поділити її взагалі (лист Мінпраці від 13.05.10 р. № 140/13/116-10).

Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше ніж 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

Отже, можливість поділу відпустки працівника цілком у компетенції роботодавця. Працівник може тільки звернутися до нього із заявою та висловити бажання щодо поділу та часу відпочинку. А роботодавець, своєю чергою, – або піти йому назустріч, або відмовити. Якщо працедавець погоджується, видається наказ про перенесення відпустки на підставі заяви працівника. Роботодавець має перенести щорічну відпустку за заявою працівника на інший період або продовжити (ч. 2 ст. 11 Закону № 504) в таких випадках:

  • у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку;
  • у випадку виконання співробітником державних або громадських обов’язків, якщо згідно із законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи зі збереженням заробітної плати;
  • у разі настання строку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • за умови збігу щорічної відпустки з відпусткою у зв’язку з навчанням.
На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра