Облік і звітність

Що робити в разі зміни даних в обліковій картці

Фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну своїх даних. Як це зробити правильно?

Заява за формою № 5ДР

Зміну даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків, необхідно зробити протягом місяця з дня таких змін. Для цього потрібно подати заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР (далі – Заява):

  • фізична особа подає Заяву особисто або через представника до податкового органу за своєю податковою адресою (місцем проживання);
  • фізособи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого податкового органу;
  • фізичні особи можуть подати заяву, скориставшись послугами Електронного кабінету https://cabinet.tax.gov.ua.

У разі подання Заяви через представника необхідно пред’явити документ, що посвідчує його особу, та документ, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопію (із чітким зображенням). Також слід пред’явити засвідчену в нотаріальному порядку довіреність на проведення процедури зміни даних щодо фізичної особи в Державному реєстрі (після пред’явлення повертається) та її копії.

Для заповнення Заяви використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних (п.п. 2, 3 розд. IХ Положення № 822).

Відсутня інформація про реєстрацію місця проживання

Якщо в документах, що посвідчують особу, відсутня інформація про реєстрацію місця проживання/перебування особи або така інформація внесена до безконтактного електронного носія, який імплантовано в зазначені документи, особа пред’являє:

1) довідку про внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру (далі – Реєстр) та видані документи, що складається у формі витягу з Реєстру;

2) довідку про реєстрацію місця проживання/перебування особи, видану органом реєстрації, якщо після формування витягу з Реєстру змінилися дані щодо місця її проживання;

3) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або довідку, що підтверджує місцеперебування громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї (пп. 3 п. 3 розд. ІІІ Положення № 822).

Час на внесення змін

Внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр) здійснюється протягом трьох робочих днів з дня подання фізичною особою Заяви до податкового органу за своєю податковою адресою (місцем проживання).

У разі звернення до будь-якого податкового органу строк внесення змін до Державного реєстру може бути продовжено до п’яти робочих днів (п. 4 розд. IХ Положення № 822).

Якщо в поданій Заяві виявлять недостовірні дані або помилки, фізичній особі можуть відмовити у внесенні змін та/або видачі документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі (п. 5 розд. IХ Положення № 822).

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра