Облік і звітність

Топ-3 помилок у разі заповнення податкової звітності з рентної плати за користування надрами

Головне управління ДПС у м. Києві звернуло увагу, що під час заповнення звітності з рентної плати за користування надрами, зокрема додатку 1 «Розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин» до податкової декларації, платники припускаються помилок. Яких саме – далі.

Помилка 1

Застосування понижувального коефіцієнта 0,95 при обчисленні податкових зобов’язань без зазначення спеціального дозволу на користування надрами, номеру та дати державної експертизи, виконаної за власний кошт.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16 січня 2020 року № 466-ІV до п. 252.22 ст. 252 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) внесено зміни, де під час обчислення податкового зобов’язання з рентної плати застосовується коефіцієнт 0,95 замість 0,7 у разі дотримання надрокористувачем умов провадження діяльності з видобування, які встановлені затвердженими у визначеному законодавством порядку кондиціями на мінеральну сировину ділянки надр, у межах якої здійснюється видобування на підставі виконання надрокористувачем, не раніше ніж за п’ять років до дати обчислення податкових зобов’язань з рентної плати, державної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин.

Помилка 2

Застосування неіснуючих ставок. Чинні ставки рентної плати передбачені п. 252.20 ст. 252 ПКУ.

Помилка 3

Визначення об’єкта оподаткування, розрахункової та/або фактичної вартості товарної продукції є необхідними елементами під час обчислення податкового зобов’язання з рентної плати, однак деякі платники не зазначили цього показника, що унеможливлює перевірку достовірності задекларованих грошових зобов’язань.

Для уникнення нарахування штрафних санкцій слід бути уважними під час заповнення податкової звітності та дотримуватися порядку заповнення реквізитів у декларації з рентної плати за користування надрами.

Форма податкової декларації з рентної плати затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17 серпня 2015 року № 719 і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 03 вересня 2015 року за № 1051/27496.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра