Право

Унесення змін до договору про закупівлю: алгоритм дій

За результатами відкритих торгів замовник уклав договір про закупівлю. Утім, на практиці він закупив товару менше, ніж передбачали умови договору. Чи потрібно за таких умов укладати додаткову угоду на зменшення суми договору та обсягу закупівлі?

Так, потрібно. Договір про закупівлю сторони укладають за нормами Цивільного та Господарського кодексів України (далі – ЦКУ та ГКУ) з огляду на особливості, які визначає Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII (даліЗакон № 922).

Істотні умови договору про закупівлю не можна змінювати після того, як його підписали, до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. До цього правила Закон № 922 передбачає окремі винятки, серед них – зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника (п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону № 922).

Якщо ж замовнику потрібно внести зміни до договору, він повинен це робити в порядку, визначеному ЦКУ та ГКУ, а саме:

– якщо сторона договору вважає за потрібне змінити або розірвати договір, вона надсилає пропозиції другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала таку пропозицію, повідомляє іншій стороні про результати її розгляду. ГКУ дозволяє розглядати таку пропозицію 20 днів;

– якщо до договору внесли зміни, зобов’язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо – з моменту, коли сторони досягли домовленості про зміну договору, якщо інше не встановлює договір чи не визначає характер його зміни (ч.ч. 1, 3 ст. 653 ЦКУ).

Зміну або розірвання договору вчиняють у такій самій формі, що й договір, який змінюють або розривають.

Отже, сторони договору мають право вносити зміни до документа. Замовник може скористатися таким правом і зменшити обсяги закупівлі на підставі п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону № 922, якщо договір передбачає порядок таких змін.

Якщо до договору внесли зміни, то повідомлення про це має бути оприлюднене на ProZorro. Закон відводить для цього три дні з дня змін.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра