Право

Валютні операції по-новому: рахунки, переміщення, перекази

Закон України «Про валюту та валютні операції» від 21.06.2018 р. № 2473-VІІІ (далі – Закон) суттєво змінив життя як юридичних, так і фізичних осіб в частині, що стосується здійснення операцій з валютою. Крім того, Нацбанк затвердив значну кількість нормативних актів, які або прямо передбачені, або безпосередньо стосуються Закону. Розглянемо деякі зміни.

Рахунки

Резиденти мають право відкривати рахунки в іноземних фінансових установах та здійснювати через такі рахунки валютні операції, а нерезиденти – рахунки в українських фінансових установах. Крім того, резиденти мають право придбавати валютні цінності за кордоном, здійснювати їх транскордонне переміщення та транскордонний переказ. Щоправда, робити вони це можуть зважаючи на обмеження, визначені Законом та іншими законами України. Ніяких індивідуальних ліцензій для цього не потрібно, будь-які згадки про них взагалі зникли із Закону.

Раніше для населення існувала заборона мати валютні рахунки в закордонних банках без індивідуальної валютної ліцензії Національного банку України (далі – Нацбанк, НБУ). В останні роки вона послабилась, і стало можливо відкривати рахунки за кордоном, зокрема, для отримання заробітної плати, стипендій тощо. Юридичним особам для відкриття рахунків за кордоном також була потрібна індивідуальна ліцензія НБУ.

Переміщення

Транскордонне переміщення фізичними особами валютних цінностей у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10 тис. євро за офіційним курсом валют, встановленим НБУ на день переміщення через митний кордон України, підлягає письмовому декларуванню центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Нагадаємо, за Законом, транскордонне переміщення валютних цінностей – це ввезення, пересилання на митну територію України, вивезення, пересилання з митної території України або транзит через митну територію України банківських металів, готівкової валюти. Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей затверджене постановою правління НБУ від 02.02.2019 р. № 3.

Перекази

Важливим документом, що безпосередньо впливатиме на діяльність підприємства, є Положення про здійснення операцій із валютними цінностями, затверджене постановою правління НБУ від 02.01.2019 р. № 2. Документ, зокрема, визначає порядок здійснення операцій купівлі, продажу, обміну безготівкової іноземної валюти, порядок проведення розрахунків за валютними операціями та порядок проведення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі. Зазначимо, що відповідно до п. 33 зазначеного Положення здійснювати перекази іноземної валюти без відкриття рахунку в межах України для виплати їх готівкою без зарахування на поточний рахунок фізичної особи в іноземній валюті заборонено.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра