Податки

Особливості оподаткування ПДВ надання рекламних електронних послуг від нерезидента: важливі нюанси

Українська компанія замовила послуги з рекламного просування в інтернеті у підрядника, який не зареєстрований в Україні. Як такі послуги правильно відобразити в обліку та які податки необхідно вчасно сплатити, аби не наразитися на штрафні санкції від контролерів?

ПДВ-наслідки

Оподаткування податком на додану вартість (далі – ПДВ) операції з постачання особою-нерезидентом, яка не має постійного представництва в Україні, рекламних послуг в інтернеті, мобільних додатках та на інших електронних ресурсах юридичній особі-резиденту має свої особливості, які слід враховувати.

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (пп. «б» п. 185.1 ПКУ). Згідно з пп. «б» п. 186.3 ПКУ місцем постачання рекламних послуг вважається місце, у якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або – у разі відсутності такого – місце постійного чи переважного його проживання.

Відповідно до п. 180.2 ПКУ, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету в разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг, крім випадків, встановлених ст. 2081 ПКУ.

Отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку або за ставкою 7% для послуг, визначених абз. 4-6 пп. «в» п. 193.1 ПКУ, на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ.

Водночас отримувач послуг – платник податку в порядку, визначеному ст. 201 ПКУ, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку. Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 208.2 ПКУ).

Якщо отримувача послуг зареєстровано як платника податку, сума нарахованого податку включається до складу податкових зобов’язань декларації за відповідний звітний період (п. 208.3 ПКУ).

Якщо отримувача послуг не зареєстровано як платника податку, то податкова накладна не складається. Форма розрахунку податкових зобов’язань такого отримувача послуг затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (п. 208.4 ПКУ).

Отримувач послуг прирівнюється до платника податку для цілей застосування правил розд. V ПКУ щодо сплати податку, стягнення податкового боргу та притягнення до відповідальності за правопорушення у сфері оподаткування (п. 208.5 ПКУ).

Отже, операції з постачання особою-нерезидентом, яка не має постійного представництва, рекламних послуг юридичній особі – резиденту є об’єктом оподаткування ПДВ незалежно від способу їх постачання, у тому числі через інтернет, мобільні додатки та інші електронні ресурси. Відповідальною особою за нарахування та сплату податку до бюджету є отримувач послуг, тобто компанія-замовник.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра