Податки

Занизили податкові зобов’язання з ПДВ: як виправити помилку?

Наше підприємство в звітності з ПДВ за грудень 2014 року не включило податкову накладну, занизивши  податкові зобовязання з ПДВ до сплати в бюджет. Як виправити таку помилку?

У випадку виявлення помилки в Податковій декларації з податку на додану вартість, форма якої затверджена наказом Мінфіну України від 23.09.2014 р. № 966 (у редакції наказу Мінфіну України від 23.01.2015 р. № 13) (далі — Декларація з ПДВ), яку подали в минулих звітних періодах, платнику ПДВ слід провести виправлення такої помилки (див. ст. 50 Податкового кодексу України  від 02.12.2010 року № 2755-VІ (далі — ПКУ) та п. 2 Розділу І Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 23.09.2014 р. № 966 (у редакції наказу Мінфіну України від 23.01.2015 р. № 13) (далі — Порядок № 966).

Таке виправлення слід проводити шляхом надсилання в податкову як окремого документа уточнюючого розрахунку (далі — УР) до податкової декларації, в якій виявлено помилку за формою чинного на час подання УР (п. 50.1 ПКУ).

У цьому випадку платнику ПДВ слід буде сплатити суму недоплати податкових зобов’язань та штраф у розмірі 3 % від суми недоплати. Перерахувати в бюджет такі суми необхідно до подання УР.

Крім того, за несплату податкових зобов’язань до бюджету платнику потрібно нарахувати та сплатити ще й і пеню. Останню нараховують у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого платником ПДВ. У разі виявлення заниження податкових зобов’язань пеню нараховують на суму недоплати та за весь період заниження (у т.ч. за період адміністративного та/або судового оскарження) — пп. 129.1.2 ПКУ.

Нараховують пеню на суму заниження податкових зобов’язань з розрахунку 120 % облікової ставки НБУ, чинної на день заниження податкових зобов’язань (п. 129.4 ПКУ).

Нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкових зобов’язань (п. 2.1.1 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, що затверджена наказом ДПАУ від 17.12.2010 р. № 953, (далі — Інструкція № 953).

Нарахування пені закінчується (див. п. 129.3 ПКУ):

  • у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань;
  • у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків;
  • у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення НБУ);
  • при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини).

Виправлення виявленої помилки, допущеної в минулих звітних періодах, в загальному випадку здійснюється через відповідні рядки (залежно від помилки) по графам 4,5 та 6 табличної частини УР.

Так, в графі 4 вказують відповідні показники декларації звітного періоду, які виправляють. Якщо до декларації за цей звітний період раніше вносилися зміни, у графі 4 відображають відповідні показники графи 5 останнього УР, який подавався до декларації звітного (податкового) періоду, що виправляється.

У графі 5 УР відображають відповідні показники з урахуванням виправлення.

А от у графі 6 відображається сума помилки (абсолютне значення). Тут показують різницю між графою 5 та 4.

В ситуації, що ми розглядаємо, слід буде зробити виправлення в рядках 1.1, 6, 6.1, 9, 18. Крім того, не забудьте показати збільшення податкового зобов’язання до сплати в бюджет за рядками 25, 25.1, а також суму самоштрафу в рядку 25.3 УР. Пеню в УР не показують, але все ж сплачують до бюджету.

Якщо помилки, допущені в минулих звітних періодах, потрапили в додатки до декларації, то в такому випадку не забувайте, що такі помилки слід виправити і в додатках. А отже, разом з УР, який подають як самостійний документ, так і як частину декларації з ПДВ, слід подавати відповідні додатки, в які закралися помилки.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра