Податки

Контрольовані операції – 2021

З 2021 року почали діяти оновлені правила для контрольованих операцій. Їх було внесено ще Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 466-IX (далі – Закон № 466). Стисло нагадаємо про них.

Законом № 466 насамперед визначено, що податківці мають право надіслати запит з вимогою надати глобальну документацію з трансфертного ціноутворення (майстер-файл) платнику податків, що входить до складу міжнародної групи компаній, якщо сукупний консолідований дохід міжнародної групи компаній за фінансовий рік, що передує звітному, розрахований згідно зі стандартами бухгалтерського обліку, які застосовує материнська компанія міжнародної групи компаній, дорівнює або перевищує еквівалент 50 млн євро. Яку інформацію повинен містити майстер-файл, буде вказано в оновленому пп. 39.4.7 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Крім того, встановлено що платник податків – резидент України, який належить до міжнародної групи компаній, в окремих випадках буде зобов’язаний подати звіт відповідно до країн міжнародної групи компаній в електронній формі.

Декілька новацій вніс Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування» від 07.12.2020 р. № 1117-IX. Він дозволяє податківцям, оцінюючи здійснену контрольовану операцію між пов’язаними особами, спробувати довести, що така операція не має розумної економічної причини (ділової мети) (наприклад, доцільніше було здійснити таку операцію з непов’язаною особою). Якщо податківці доведуть це, вони змусять виключити таку операцію із фінансового результату до оподаткування або замінити її фінансовим результатом операцій з непов’язаною стороною (пп.пп. 39.2.2.12 та 140.5.21 ПКУ).

Також буде прописано, як саме слід обирати найбільш доцільний метод трансфертного ціноутворення для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» (пп. 39.3.2.1 ПКУ).

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра