Податки

Набув чинності новий порядок зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування: що важливо знати

Нагадуємо, що 01 лютого 2020 року почав діяти новий Порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11.12.2019 р. № 1165 (далі – Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН). На які новації слід звернути увагу?

Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Так, Порядком зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, зокрема, встановлені:

  • Критерії ризиковості платника податку на додану вартість (Додаток 1);
  • Перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість (Додаток 2);
  • Критерії ризиковості здійснення операцій (Додаток 3);
  • форма Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку (Додаток 4);
  • Таблиця даних платника податку на додану вартість (Додаток 5);
  • форма Рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість (Додаток 6);
  • форма Рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість (Додаток 7).

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1165 також затверджено Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який визначає механізм розгляду скарги щодо рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядок розгляду скарги), що надасть платникам податків можливість адміністративного оскарження всіх рішень про відмову реєстрації податкової накладної та сприятиме прискоренню врегулювання досудових спорів.

Порядком розгляду скарги, зокрема, визначено форми:

  • Скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (Додаток 1);
  • Заяви про відкликання скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Додаток 2);
  • Рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Додаток 3).
На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра