Податки

Нові звітні періоди з податку на прибуток та скасування авансових внесків: на що звернути увагу

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIII (далі – Закон № 909) приніс кардинальні зміни в звітні періоди з податку на прибуток та сплату авансових внесків з податку на прибуток.

Звітні періоди

З 01.01.2016 року змінено податковий (звітний) період з податку на прибуток, за який його платники зобов’язані подавати декларації та відповідно сплачувати задекларовані у них податкові зобов’язання. Із зазначеної дати такими звітними періодами для платників податку на прибуток будуть календарний квартал і рік.

Річний податковий (звітний) період застосовуватимуть:

1) новостворені платники податку на прибуток.

2) виробники сільськогосподарської продукції, визначеної ст. 209 ПКУ;

3) підприємства, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за попередній річний податковий (звітний) період, не перевищує 20 млн грн. До доходу включають дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Як стає зрозуміло з нових приписів ст. 137 ПКУ, квартальний податковий (звітний) період застосовуватимуть платники податку на прибуток, у яких річний бухгалтерський дохід (за вирахуванням непрямих податків) за попередній річний звітний період перевищує 20 млн грн. Тож такі суб’єкти господарювання повинні будуть у 2016 році складати декларації з податку на прибуток за квартал, півріччя, три квартали та рік (наростаючим підсумком).

Поки що не зовсім зрозуміло, які звітні періоди будуть застосовувати платники єдиного податку, що перейшли на сплату податку на прибуток. Цілком можливо, що у випадку коли перехід на сплату податку на прибуток був вимушений (наприклад, дохід за 2015 рік перевищив 20 млн грн), то фіскали вимагатимуть подавати таким новим платникам податку на прибуток квартальну звітність.

Зауважимо, якщо платник податку на прибуток ліквідується, то останнім податковим (звітним) періодом вважають період, на який припадає дата ліквідації (пп. 137.4.3 ПКУ). Тут все лишається без змін.

Авансові внески

З 01.01.16 р. платники податку на прибуток більше не платять щомісячні авансові внески з податку на прибуток. У ст. 57 ПКУ більше не згадано про необхідність сплати авансових внесків з цього податку.

Додатково в п. 9 підрозділу 4 р. XX ПКУ тепер зазначено: «У січні - грудні 2015 року платники зобов'язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. Починаючи з 1 січня 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств не сплачуються.»

Як стає зрозуміло, востаннє авансові внески з податку на прибуток слід було сплатити за грудень 2015 р. до 30.12.15 р. Але не все так однозначно. Так, п. 38 підрозділу 4 р. XX ПКУ передбачено: «платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31 грудня 2016 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року.

Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку у податковій декларації за три квартали 2016 року. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань. У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених статтею 123 цього Кодексу

Отже, зазначений вище аванс з податку на прибуток мають сплачувати лише платники податку на прибуток, які у 2016 році звітуватимуть поквартально. Розмір авансу – 2/9 від податку на прибуток, нарахованого у декларації за три квартали 2016 року. Граничний термін сплати такого авансу – 30.12.16 р.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра