Податки

Особливості справляння екологічного податку у 2020 році

Головне управління Державної податкової служби в м. Києві звернуло увагу, що порядок справляння екологічного податку в 2020 році порівняно з 2019 роком не зазнав змін. Давайте пригадаємо важливі особливості справляння екологічного податку.

Базові правила

Базовий податковий (звітний) період для екологічного податку дорівнює календарному кварталу.

Платники екологічного податку складають податкові декларації за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 р. № 715, і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів:

  • за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів;
  • за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк – за місцем перебування платника на податковому обліку в контролюючих органах.

Строки сплати

Сплачується екологічний податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з екологічного податку у 2020 році вважаються:

  • за ІV квартал 2019 року – 10 та 19 лютого 2020 року відповідно;
  • за I квартал – 12 та 20 травня 2020 року відповідно;
  • за ІІ квартал – 10 та 19 серпня 2020 року відповідно;
  • за ІІІ квартал – 9 та 19 листопада 2020 року відповідно;
  • за ІV квартал 2020 року – 9 та 19 лютого 2021 року відповідно.

Заповнюємо декларацію

Під час заповнення декларації з екологічного податку слід враховувати таке:

1) у 2020 році особливості податкового адміністрування екологічного податку за викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в атмосферне повітря в частині викидів двоокису вуглецю не відрізняються від особливостей такого адміністрування у 2019 році;

2) з метою забезпечення ефективного контролю за розподілом коштів екологічного податку за викиди забруднюючих речовин (двоокису вуглецю) обов’язковим є складання платниками податку окремого Додатка 1 до декларації в частині зобов’язань за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра