Податки

Податкова реформа: дивіденди, доходи в натуральній формі та інвестиційні активи

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 року № 466-ІХ (далі – Закон № 466) змінює підходи до визначення дивідендів, вносить корективи до переліку доходів, одержаних нерезидентом із джерелом походження з України, а також інвестиційних активів. Докладніше про це – далі.

Дивіденди

Із 01.01.2021 року зміниться підхід до визначення дивідендів. Так, з метою оподаткування, а саме оподаткування податком на прибуток, до дивідендів прирівнюється також (пп. 14.1.49 ПКУ):

  • платіж у грошовій чи негрошовій формі, що здійснюється юрособою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини);
  • суми доходів у вигляді платежів за цінні папери (корпоративні права), що виплачуються на користь нерезидента, зазначеного в п.п. «а», «в», «г» пп. 39.2.1.1 ПКУ, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу «витягнутої руки»;
  • вартість товарів (робіт, послуг), крім цінних паперів та деривативів, що придбаваються в нерезидента, зазначеного в п.п. «а», «в», «г» пп. 39.2.1.1 ПКУ, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу «витягнутої руки»;
  • сума заниження вартості товарів (робіт, послуг), які продаються нерезиденту, зазначеному в п.п. «а», «в», «г» пп. 39.2.1.1 ПКУ, у контрольованих операціях порівняно із сумою, яка відповідає принципу «витягнутої руки»;
  • виплата у грошовій або негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника – нерезидента України у зв’язку зі зменшенням статутного капіталу, викупом юридичною особою корпоративних прав у власному статутному капіталі, виходом учасника зі складу господарського товариства або іншої аналогічної операції між юридичною особою та її учасником, у розмірі, що призводить до зменшення нерозподіленого прибутку юридичної особи.

Доходи в натуральній формі

Закон № 466 дещо розширює перелік доходів, одержаних нерезидентом із джерелом походження з України. Такими доходами з 01.01.2021 року вважатимуться також й інші доходи від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента, у тому числі вартості послуг із міжнародного зв’язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

Із цих та інших доходів із джерелом походження з України податок на репатріацію буде утримуватися, як і раніше. Змін зазнає порядок визначення доходу, який виплачується нерезиденту в будь-якій формі, відмінній від грошової, або коли податок на доходи нерезидента не було утримано з відповідного доходу під час виплати (у тому числі під час виплат доходів, прирівняних до дивідендів). Такий податок підлягає нарахуванню та сплаті на основі такого розрахунку:

Пс = СД × 100 ÷ (100 – СП) – СД, де:

Пс – сума податку до сплати;

СД – сума виплаченого доходу;

СП – ставка податку, установлена цим підпунктом.

Інвестиційні активи

У підпункті «е» пп. 141.4.1 ПКУ визначено перелік інвестиційних активів резидентів, під час продажу яких нерезидент отримує дохід, що оподатковується податком на репатріацію за ставкою 15% та з доходів нерезидента. Ці правила почнуть діяти 01.07.2020 року.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра