Податки

Податкова реформа: як змінилися штрафи за затримку реєстрації в ЄРПН

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 року № 466-ІХ (далі – Закон № 466) змінює підходи до визначення штрафів за затримку реєстрації в ЄРПН. Що потрібно знати платникам ПДВ про це – далі.

Законом № 466 викладено в новій редакції:

  • абзац перший п. 1201.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (містить штрафи за порушення термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунків коригування до них (далі – ЄРПН) у розмірі від 10 до 50% суми податку на додану вартість (далі – ПДВ);
  • п. 1201.2 ПКУ (установлює штрафи за відсутність реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН/РК) в ЄРПН, зазначених у податковому повідомленні-рішенні (далі – ППР), складеному за результатами перевірки контролюючого органу.

Як наслідок, з-під дії вказаних норм виведені «особливі» ПН/РК, тобто:

  • «пільгові» ПН/РК (складені на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ);
  • «нульові» ПН/РК (складені на операції, які оподатковуються за нульовою ставкою);
  • «компенсувальні» ПН (складені відповідно до п. 198.5 ПКУ) і РК до них;
  • «розподільні» ПН (складені відповідно до ст. 199 ПКУ) і РК до них;
  • які дотягують до мінбази ПН (складені відповідно до абз. 11 п. 201.4 ПКУ).

А отже, стандартні штрафи за затримку реєстрації (відсутність реєстрації) на вказані ПН/РК не поширюються.

Але радіти зарано. Натомість п. 1201.2 ПКУ було доповнено новим окремим штрафом за відсутність реєстрації в ЄРПН указаних ПН/РК.

Розмір штрафу становить:

  • за порушення граничних строків реєстрації в ЄРПН зазначених ПН/РК – 2% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше ніж 1 020 грн.
  • за відсутність реєстрації зазначених ПН/РК – 5% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше ніж 3 400 грн.

Проте накладається штраф тільки за тими ПН/РК, що були зазначені в ППР, складеному за результатами перевірки контролюючого органу.

І це ще не все. У підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ законодавці вирішили застосовувати ці штрафи й щодо «старих» ПН/РК, які зазначені вище (п. 72 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ). Але це стосується тільки ПН/РК, що складені в період 01.01.2017–31.12.2019 рр., за якими податківці на 23.05.2020 р. наклали штраф за несвоєчасну реєстрацію, і на сьогодні триває оскарження таких рішень

Штрафи, передбачені п. 1201.3 ПКУ за помилки в обов’язкових реквізитах ПН, залишилися без змін.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра