Податки

Порядок ведення ЄРПН: деякі зміни

Постановою Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 30.01.2015 р. № 20 Уряд вніс зміни в Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений Постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246 (далі – Порядок № 1246). Корективи запрацювали 01.02.2015 р.

Загалом такі зміни продиктовані відповідними нововведеннями в Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VІ (далі − ПКУ), які почали діяти з 1 січня 2015 року.

Згідно з абз. 5 п. 11 підр. 2 р. XX ПКУ з 1 лютого 2015 року реєстрації в ЄРПН підлягають усі податкові накладні (далі − ПН) та розрахунки коригування (далі − РК) до ПН (у тому числі ті, які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній ПН/РК. Таку ж норму продублювали і в п. 3 Порядку № 1246.

Крім того, в цьому ж пункті вказали, що РК підлягає реєстрації:

  • постачальником (продавцем) − якщо передбачається збільшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь такого постачальника (продавця) або коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суми компенсації;
  • отримувачем (покупцем) − якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь їх постачальника (продавця).

Під час реєстрації РК отримувачем (покупцем) товарів (послуг) у разі, коли передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь їх постачальника (продавця), постачальник (продавець) після складення РК накладає електронний цифровий підпис та надсилає такий РК отримувачу (покупцю), який накладає на нього власний електронний цифровий підпис у порядку, передбаченому для постачальника (продавця) (п. 5 Порядку № 1246).

РК, який складений платником ПДВ до ПН, що залишається в нього, та до ПН, що виписані за послугами від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, реєструє особа, яка їх склала незалежно від того, які корективи відбулися.

Відповідно до оновленого п. 4 Порядку № 1246 РК до ПН, що складена до 1 лютого 2015 р., та яка відповідно не була зареєстрована в ЄРПН (оскільки не підлягала обов’язковій реєстрації), підлягає реєстрації в ЄРПН лише після того, як така ПН буде зареєстрована в ЄРПН.

Реєструють цю ПН (незалежно від дати її складення з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПКУ) в ту ж добу, коли виник обов’язок виписувати РК.

При реєстрації ПН отримувачем (покупцем) послуг у разі надання нерезидентом послуг, місцем постачання яких визначено митну територію України, накладання електронного цифрового підпису здійснюється у порядку, передбаченому для постачальника (продавця) (п. 5 Порядку № 1246).

Також Кабмін відкоригував список причин для відмови в реєстрації ПН в ЄРПН (п. 9 Порядку № 1246). Відтепер причинами відмови реєстрації ПН в ЄРПН, зокрема, можуть бути:

  • наявність помилок під час заповнення ПН;
  • порушення вимог щодо наявності суми ПДВ, обчисленої відповідно до формули із п. 2001.3 ПКУ (це стосуватиметься лише ПН або РК, що будуть реєструвати після 1 липня 2015 р.);
  • порушення вимог, установлених п. 201.1 ПКУ (про обов’язкові реквізити ПН) та/або п. 192.1 ПКУ (правила здійснення коригування ПДВ).
На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра