Податки

Що повинен знати нерезидент, купуючи українську нерухомість для її здавання в оренду

Представники Державної податкової служби України в індивідуальній податковій консультації від 19.03.2021 р. № 1066/ІПК/99-00-21-02-02-06 розповіли, як діяти нерезиденту в разі придбання «резидентської» нерухомості для подальшого здавання її в оренду. Докладніше про це – далі.

Передусім у разі придбання нерухомого майна або отримання майнових прав на таке майно в Україні юридична особа – нерезидент зобов’язана стати на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням нерухомого майна до моменту його придбання.

У разі ж надання нерезидентом приміщення в оренду орендна плата, яку вносять резиденти на користь такого нерезидента, є доходом нерезидента з джерелом його походження з України.

Оскільки здавання нерезидентом в оренду приміщення є господарською діяльністю такого нерезидента, унаслідок чого він отримує дохід на території України від таких послуг, то нерезидент повинен створити постійне представництво та стати на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням постійного представництва як платник податку на прибуток.

А ось про те, чи можна нерезиденту розрахуватися за придбану нерухомість зі свого іноземного рахунка безпосередньо на поточний рахунок резидента, податківці порадили звернутися до Нацбанку.

Слід нагадати, що перевірки для встановлення ознак ведення нерезидентом господарської діяльності на території України без узяття на облік проводитимуть згідно з наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 744.

Перевірку діяльності нерезидента без узяття на облік у контролюючому органі проводять відповідно до положень гл. 8 розд. II Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з урахуванням особливостей, визначених пп. 14.1.193, п. 64.5, положеннями чинних міжнародних договорів України, якими регулюються питання оподаткування, а підстави її проведення встановлено пп. 78.1.22 ПКУ.

Для проведення перевірок ДПСУ використовуватиме як відомості, отримані зі звітності інших платників, так й іншу публічну інформацію.

Перевірки нерезидентів, що підлягають обліку, ДПСУ планує розпочати з 01 липня 2021 року.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра