Податки

Що змінилося у формі ПДВ-звітності

Виправлення помилок у звітності – справа досить неприємна і клопітка, особливо коли на момент виправлення форму звітності змінили. Так сталося цьогоріч із ПДВ-звітністю: декларація з податку на додану вартість (далі – ПДВ) разом з додатками двічі зазнала змін, отже, починаючи з березня платники подають ПДВ-звітність за двічі оновленою формою. Що саме змінилося – далі.

Починаючи зі звітного періоду за березень 2021 року платники ПДВ подають звітність за оновленою формою (у редакції наказу Мінфіну від 01.03.2021 р. № 131). Нагадаємо, що декларацію з ПДВ було доповнено новими рядками. Зокрема, з’явилися додаткові рядки для відображення операцій, оподатковуваних ПДВ за ставкою 14%.

Крім того, у декларації змінили посилання на додатки. Передусім це пов’язано зі скасуванням додатка Д5, у якому розшифровували податкові зобов’язання відповідно до контрагентів. Його об’єднали з додатком Д1, і тепер у додатку Д1 розшифровуються податкові зобов’язання лише за податковими накладними та збільшувальними розрахунками коригування, які на момент подання звітності залишилися незареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних. А податковий кредит і його коригування, як і раніше, розшифровуються повністю. Оскільки старого додатка Д5 більше немає, змінилася нумерація інших (після додатка Д4) додатків:

  • додаток Д6 (розрахунок суми ПДВ-пільг) став додатком Д5;
  • додаток Д7 (розподіл ПДВ за п. 199.1 ПКУ) – додатком Д6;
  • додаток Д8 (скарга на постачальника) – додатком Д7;
  • додаток ДС9 (для сільгосптоваровиробників) – додатком ДС8.

Відповідних змін зазнав і уточнювальний розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість помилок (далі уточнювальний розрахунок) у зв’язку з виправленням самостійно виявлених. За його допомогою платники виправляють самостійно виявлені помилки в раніше поданій декларації з ПДВ. Подають його за формою, установленою на дату його подання.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра